28. Vergi Haftası Etkinlikleri başladı
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıkları28. Vergi Haftası Etkinlikleri başladı

Erdemli’de 28. Vergi Haftası etkinlikleri Sahil Bandı Tören Alanında Atatürk Büstüne Erdemli Vergi Dairesi Müdürü Ahmet Seyyar tarafından çelenk konularak başlanıldı.

28. Vergi Haftası Etkinlikleri başladı
Bu içerik 2724 kez okundu.

Vergi Dairesi çalışanları, Mali müşavirler ve Muhasebeciler, Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Erdoğan, Erdemli Esnaf Odası Başkanı Halil Metik, Erdemli Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Orhan Güler’in katılımı ile gerçekleştirilen törenin saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilçe kaymakamı Muhittin Pamuk ziyaret edilerek günün anısına çiçek sunuldu.

Çelenk sunma töreni sonrası  konuşan Seyyar, kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, vergi ödevinin ulusal nitelikte bir görev olduğunun toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılmasına yönelik olarak her yıl düzenlenen "Vergi Haftası" etkinliklerinin bu yıl 28'cisini 27 Şubat – 05 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirileceklerini söyledi.

Bilindiği gibi, anayasa ile herkes kamu giderlerini karşılamak üzere, mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlü tutulmuştur diyen Erdemli Vergi Dairesi Müdürü Ahmet Seyyar konuşmasında, ‘’Kumu giderlerinin sağlıklı finansman kaynağı olan vergilerin doğru beyan edilerek zamanında ödenmesi büyük önem arz etmektedir. Bu amaçla, hem vatandaşlarımıza bu görevlerini hatırlatmak hem de kendilerine sunulan hizmetler konusunda bilgiler vermek üzere bu haftada bir dizi etkinliklerimiz olacaktır.

Vergi Dairesi Müdürlüğü olarak çocuklarımız ve gençlerimiz yönelik etkinliklere büyük önem ve öncelik vermekteyiz. Zira çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız gibi Vergi de geleceğimizin teminatıdır. Hafta boyunca çeşitli kurum ve kuruluşlara, mükelleflerimize ziyaretlerimiz olacaktır.

Son olarak şunu ifade etmek isteriz ki, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde güçlü bir devlet olmanın bir argümanı da güçlü bir hazineye sahip olmaktır. Onun içindir ki Devlet Bütçesinin en büyük kaynağı olan vergilerimizi tam ve zamanında ödemek günümüzde daha çok önem arz etmektedir.

Bakanlığımızca vergisel ödevlerini zamanında yapamayan mükelleflerimize çok büyük kolaylıklar sağlanmış olup vergilerini zamanında ödeyenlere yönelik indirim müessesesi yüce meclisimizce kabul edilmiştir. 

Vergi Haftasının vatandaşlarımıza, mükelleflerimize ve çalışanlarımıza kutlu olmasını dilerim’’ dedi

Çelenk töreni sonrası ilçe kaymakamı Muhittin Pamuk’u makamında ziyaret eden Erdemli  Vergi Dairesi Müdürü Ahmet Seyyar, kurum çalışmaları hakkında bilgiler verdi, beraberindeki heyetle birlikte  günün anısına çiçek takdiminde bulundu. Seyyar okullarda çocuklara vergi bilincinin oluşması  amacı ile eğitim programlarının düzenleneceğini kaydetti.

Bir süre vergi geliri ve tahsilatına yönelik yapılan sohbetin ardından Ahmet Seyyar, geçen yıl 200 milyon vergi matrahlarının bulunduğunu vergi tahsilatının ise yüzde 70 seviyesinde gerçekleştiğini belirtti.

erdemli ajans erdemli vergi dairesi ahmet seyyar
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği