Bayan kuaförlere uygulamalı eğitim
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBayan kuaförlere uygulamalı eğitim

Mersin Esnaf ve Sanatkarları Odalar Birliği (ESOB) tarafından, TESK’in yürütücüsü olduğu ve kısa adı ADAPTESK olan “Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi” kapsamında Erdemli ilçede bulunan Bayan kuaförlerine ve Bayan esnaflara yönelik uygulamalı iş eğitimi ve Kişisel gelişim semineri verildi.

Bayan kuaförlere uygulamalı eğitim
Bu içerik 2639 kez okundu.

Erdemli  Naz Kebapta düzenlenen seminere Erdemli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Metik, ve ilçede faaliyet gösteren Bayan kuaför işletme sahipleri ve bayan esnaflardan oluşan 60 kişi katıldı.

Seminer öncesinde konuşma yapan Metik, ‘’Ülkemizde  Teknoloji çok hızla gelişiyor, o küçük tezgahlar teknolojiye bir anda adapte olamıyor. Bununla beraber serbest piyasa ekonomisinin getirdiği küresel sermayelerin ülkemize, ilimize girmesiyle beraber inanılmaz bir haksız rekabet ortama yaşanıyor. Büyükler küçükleri yutuyor. Bugün İlçemizde faaliyet gösteren bayan kuaförlerimize ve bayan esnaflarımıza meslek ve kişisel gelişim eğitimi veriyoruz.Esnaf ve sanatkarları değişim, dönüşüm ve gelişime nasıl adapte edebiliriz düşüncesinden hareketle ADAPTESK projesinin ortaya çıktığını kaydeden Metik, Buradaki amacımız esnaf sanatkarların uyum stratejilerini nasıl geliştirebiliriz, neler yapabiliriz? Bunları tartışacağız.

Akabinde kendi teşkilatımızla ilgili hangi odalarımızda ne tür eğitim verebiliriz ve esnafımıza nasıl katkı sunabiliriz? Esnaf ve sanatkarımızın projeye bakış açımızı nasıl geliştirebiliriz? Esnaflarımızın ihtiyaç analizleri tespit edilmeye çalışılıyor ve bu yöndeki toplantılarımız devam ediyor. Üzerinde çalıştıkça değişik fikirler ortaya çıkıyor. Her odamız bünyesinde üyelerinin ihtiyacına ve gelişimlerine yönelik hangi eğitim fikirleri varsa bunları planlayacağız ve o eğitimleri vereceğiz’’ dedi.

Konuşmanın ardından Cilt Bakım uzmanı Şafak Erdem tarafından kişisel bakım, cilt bakımı ve meslek gelişim hakkında uygulamalı eğitim verilirken, seminer sonunda ise esnaflara katılım belgeleri verildi.

erdemli ajans adaptesk erdemli esnaflar odası
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu