Tüm Canlılar Yaşasın
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıTüm Canlılar Yaşasın

Erdemli’de Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı

Tüm Canlılar Yaşasın
Bu içerik 2000 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Doğa Koruma ve Milli Parklar Mersin Şube Müdürü Ahmet Çörtük, beraberinde Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, Erdemli Avcılar Derneği Başkanı Faruk Ercan ve doğa koruma ekipleri ile birlikte doğaya yaban hayatı için yem bıraktı.

Çörtük gazetecilere yaptığı açıklamada, kış şartlarının başladığı günden bu yana yaban hayata 4 tonun üzerinde yem bıraktıklarını söyledi.

Doğadaki hayvanların, çetin geçen kış mevsiminde yiyecek bulmakta sıkıntı yaşadığını ifade eden Çörtük, biyo çeşitlilik ve yaban hayatın sürdürülebilmesi için çetin geçen kış şartlarında bizler de insanlarımızda farkındalık oluşturmak, av ve yaban hayatın sürdürülebilmesi için amacı ile doğaya yaban hayatı için yem bıraktıklarını belirtti.

Doğaya yem bırakma  faaliyetinde kendilerine  Orman İşletme Müdürlükleri ile Avcılık Dernekleri yöneticileri ile birlikte gerçekleştirdiklerini belirten Çörtük, "Mersin genelinde şu ana kadar 4 ton yem bırakıldı. Kış mevsimi boyunca yemleme çalışmalarına düzenli olarak devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlılık göstererek, yaban ve sokak hayvanları için uygun ortamlara yiyecek bırakmalarını bekliyoruz. Unutmayalım ki ekolojik denge  hayvanlarla korunur. Yaban hayvanlarına çimlenmesi geç olan kaynatılmış buğday, mısır, saman, yonca, yaban keçileri için saman balyaları, besi yemleri ve Pazar yerlerindeki sebze artıkları ile bayat ekmek bırakıyoruz’’ dedi.

Erdemli Avcılık Derneği Başkanı Faruk Ercan da ekolojik dengenin korunması ve sürdürülebilir avcılığın sürdürülebilmesi için bu tür faaliyetleri desteklediklerini belirterek, ‘’Bu çalışma hem yaban hayata hem de insanlığa büyük hizmettir’’ dedi. 

erdemli ajans doğal hayat
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu