İşkur Erdemli'de hızlı Başladı
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıklarıİşkur Erdemli'de hızlı Başladı

Erdemli İŞKUR teşvik ve istihdam konusunda bilgilendiriyor

İşkur Erdemli'de hızlı Başladı
Bu içerik 5530 kez okundu.

Erdemli İŞKUR Hizmet Merkezi 02.01.2017 tarihinde Ticaret Sanayi Odası altında hizmete girdiğinden bu yana teşvik ve istihdam konusunda STK’ları ve halkı bilgilendirmeyi sürdürüyor.

Erdemli İŞKUR Hizmet Merkezinde 4 iş ve meslek danışmanı ile 1 şube müdürü hizmet veriyor. İŞKUR Hizmet Merkezi Açıldığından bugüne kadar Erdemlide sektör temsilcileri ile toplantılar düzenlenmeye devam ediyor. Ocak ayında Serbest Muhasebeciler odası ile bilgilendirme toplantısını gerçekleştiren Erdemli İŞKUR Şube Müdürlüğü ardından Erdemli ’de bulunan inşaat sektörü temsilcilerine ETSO, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü iş birliğinde Mesleki yeterlilik belgesi bilgilendirme semineri düzenledi.

Şubat ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde başlatılmış olan ‘’Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’’ kapsamında Erdemli İŞKUR hizmet merkezi çalışmalarına güç katarak sektör temsilcilerine, Üniversite öğrencilerine ve vatandaşlara bilgilendirmeler yaparak hizmetlerine devam etmektedir.

Millî seferberlik kapsamında Erdemli Uygulamalı Teknoloji İşletmecilik Yüksek Okulu (UTİYO), Eczacılar odası Erdemli Temsilciliği, Halk Eğitim Merkezi (Mesleki Eğitim Kursları Kapsamında), Belediye Başkanlığı (Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kapsamında), ziyaret edilerek toplantılar düzenleyen Erdemli İŞKUR Hizmet Merkezi  Milli Seferberlik Kapsamında iş birlikleri yapmaktadır.

Hükümetin Milli seferberlik kapsamında teşvik ve istihdam paketleri hakkında bilgi veren Erdemli İŞKUR Hizmet Merkezi Şube Müdürü Mustafa Doğan, “Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası ile etkin iş birliği yürütülerek haftalık olarak toplantılar yapılmaktadır. Toplantıya ETSO başkanı Orhan Sarı ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundular. Yapılan Toplantıda Başkan Orhan Sarı Oda yönetimi olarak Milli Seferberliğe bizde varız diyerek desteklerini belirttiler. Destekleri için teşekkürlerimi sunarım’’ şeklinde bildirdi.

Açıklamasına istihdam ve sigorta teşvikleri hakkında bilgiler veren Doğan,  işverenlerin ve iş arayanların İŞKUR’a müracaat ettikleri takdirde teşvikler hakkında detaylı bilgi verileceğini kaydetti.

İŞKUR tarafından teşvikler kapsamında İşbaşı Eğitim Programları düzenlendiğini anımsatan Doğan, halkın bilgilendirilmesi konusunda şunları dile getirdi:

‘’En az 2 sigortalı işyerlerinde düzenlenen İşbaşı eğitim programı gençlerimize deneyim kazandırarak istihdam edilmelerini sağlamaktır. İŞKUR tarafından İEP kapsamında çalışacak katılımcılara  3 ay süresince programlara devam ettikleri her gün için 54 TL ve kısa vadeli sigorta primi desteği verilmektedir.

İşverenlerimize yeni sağlanan teşvik 09 Şubat 2017 tarihli Resmî Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren, 687 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yeni bir teşvik yayınlanmıştır.

Bu teşvik; SSK Primi ve Gelir Vergisi desteği olarak açıklanmıştır. Bu teşvik 31.12.2017 tarihine kadar yapılacak olan ilave istihdama getirilen SSK Prim ve Gelir Vergisi desteğidir.

687 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Getirilen Yeni Prim ve Vergi Teşviki; KHK’ nin 3. Maddesi ile 4447 sayılı Kanun’ a eklenen Geçici 17. Ve 18. Maddede düzenlenmiştir.’’

Teşvikten yararlanma şartları ise şöyledir:

‘’Yeni işe alınacak işçinin;

1 – 31.12.2017 tarihine kadar işe alınması,

2 – İŞKUR’ a kayıtlı işveren ve iş arayan olması

3 – 01.02.2017 tarihinden sonra işe alınmış olması,

4 – Son 3 aydır işsiz olması,

5 – 2016 Aralık ayına ilişkin aylık prim ve hizmet belgelerindeki sigortalı sayısına ilave olması,

6 – İşverenin Aylık pirim ve hizmet belgeleri ile Muhtasar Beyannamelerini Kanuni süresi içerisinde vermesi ve tahakkuk eden vergi ve SSK Primlerini süresinde ödemesi,

7 – İşverenin kayıt dışı sigortalı veya sahte sigortalı çalıştırmıyor olması,

Şartları aranmaktadır. Teşvik süresi, sigortalının işe alındığı tarihten itibaren 31.12.2017 tarihine kadar geçerli olmak üzere, açıklanmıştır.

Doğan Bütün işverenlerimizi İŞKUR Hizmet Merkezinden bilgi almaya çağırarak sözlerini bitirdi.

erdemli ajans erdemli işkur mustafa doğan
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Erdemli'de Bayramlaşma Sevinci
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı