Erdemli’de öğrenci servis araçları güvenliği toplantısı
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli’de öğrenci servis araçları güvenliği toplantısı

Erdemli ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliği ile öğrenci taşıması yapan servis şoförleri, okul müdürleri ve okul aile birliği yöneticilerine yönelik “Öğrenci Servis Araçları Güvenliği Toplantısı” 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda yapıldı.

Erdemli’de öğrenci servis araçları güvenliği toplantısı
Bu içerik 2418 kez okundu.

Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, ilçede 200 taşımalı, 300 tane de özel servis araçları olmak üzere toplamda 500 adet öğrenci servisi hizmet verdiğini söyledi.

Öğrencilerin  zamanında ve güvenli bir şekilde okullarına gidip gelebilmesi için servis şoförlerine ve idarecileri ile birlikte bizlere büyük görevler düşüyor diyen Metin, ‘’Öğrencilerimizin can güvenliği açısından servislerimizde ve şoförlerinde bulunması gereken özellikler olmaktadır. Bunlar çok önemli ve gerekli konulardır. Temennimiz bu tür toplantılardan sonra edinilecek bilgilerle servis şirketleri ve servis şoförleri kurallara uyarlar ve güzel bir Eğitim –Öğretim yılı geçiririz’’ dedi.

Konuşmanın ardından toplantıya katılanlara öğrenci taşıma uygulamaları, araç sürücüsü ve rehber personelin yükümlülükleri, yaş grupları  ve engel grupları itibariyle öğrenci, veli, kursiyer, davranış modelleri ve etkin iletişim, araç şoförlerinin uyması gereken trafik kuralları, trafik kanunu, okul servis araçları yönetmelik kanununu konularında katılımcılar bilgilendirildi.

Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, İlçe Emniyet Müdürü Ali Doğan, Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinasyon Şube Müdürü Yusuf Güzel, Erdemli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Güler, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları, Öğrenci Temsilcileri ve servis şoförleri katıldı.

erdemli ajans okul servisi güvenliği ilçe milli eğitim müdürlüğü
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”