Bakan Elvan Erdemli'de Partilileri Coşturdu, “Türkiye Şahlanacak”
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBakan Elvan Erdemli'de Partilileri Coşturdu, “Türkiye Şahlanacak”

AK Parti Erdemli İlçe Teşkilatının Şubat Ayı Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisine katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, anayasal düzenlemenin ardından Türkiye ekonomisinin şahlanacağını, daha hızlı bir büyümenin gerçekleşeceğini söyledi.

Bakan Elvan Erdemli'de Partilileri Coşturdu, “Türkiye Şahlanacak”
Bu içerik 4354 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Partisinin Erdemli ilçe teşkilatının genişletilmiş danışma meclisi toplantısına katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Erdemli Belediyesi Kültür Merkezini dolduran partililere seslendi. Elvan Erdemli’ye yapılan ve yapılacak olan hizmetler hakkında da bilgi verdi. Bakan Elvan, Çeşmeli-Taşucu Otoban yapımının iki kısımdan oluşacağını ve  ilk etapta Erdemli çıkışana kadar yapılacağını ardından ikinci etapta Taşucu bağlantısının gerçekleştirileceğini belirtti.

Divan Başkanlığına Halit Çortul’un seçildiği divan üyeliklerine Şahsenem Sezer Merdin, Fatih Aktaş, Harun Kılıç ve Ali Sapmazoğlu getirildi.

Konuşmasında Neden Evet’i anlatan Bakan Elvan, Türkiye'nin karşısına çıkan engelleri tek tek aştığını belirterek, "Türkiye hem bölgesinde hem de küresel düzeyde dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olmaya adaydır. Türkiye 2023 yılında dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına girmesine yönelik çalışmalarını mutlaka tamamlaması ve ilk 10 büyük ekonomi arasına girmesi gerekmektedir. Bu bizim hedefimiz, bu bizlerin hedefi. İşte bu hedefi gerçekleştirebilmek için Türkiye'nin bu anayasa değişikliğine mutlaka gitmesi gerekiyor" dedi.Türkiyemizde kalıcı bir istikrarın oluşturulması için 'evet' demenin şart olduğunu anlatan Elvan, "Türkiye'de kalıcı bir istikrarın oluşması için 16 nisanda 'evet' diyeceğiz. Allah'ın izniyle bu anayasal düzenlemeyi yaptığımızda göreceksiniz, Türkiye daha da şahlanacak, daha hızlı büyüyecek, daha hızlı kalkınacak, daha hızlı değişecektir, sevgili kardeşlerim. Bundan emin olun yeter ki sizin desteğiniz sürsün" diye konuştu.

VERDİĞİM SÖZLERİN ARKASINDAYIM
Erdemli’ye yapılacak hizmetler hakkında da bilgiler veren Bakan Elvan, ben seçim döneminde verdiğim sözlerin hepsini yerine getirmek için çalışıyorum diyerek, ‘’Erdemli her şeyi hak ediyor. Ben seçim döneminde ne söz verdiysem yerine getirmek için çalışıyorum ve sözümün arkasındayım’’ dedi.

Cumhurbaşkanlığı sistemi için düzenlenen 16 Nisandaki referandumda Erdemli’den yüzde 70 ‘’Evet’’ oyu beklediğini kaydeden Elvan, hizmetler konusunda şöyle konuştu:

‘’Çeşmeli-Taşucu Otoban yolunun başlaması için söz vermiştim. Bu yıl içinde yapım ihalesine çıkıyoruz. Şu anda zemin etüt projesi yürütülüyor tamamlandığında Çeşmeli-Taşucu Otoban yolunu iki etapta yapacağız. İlk etapta Erdemli çıkışına kadar olan bölümü yapacağız çünkü özellikle yaz döneminde ilçe içinden geçen D-400 Karayolu trafiği kaldırmıyor. Şehir içine üç adet bat çık ya da üst geçitli yollar yapalım istedik yapılan araştırmada alt geçit’in mümkün olmadığı üst geçit’inde esnafı mağdur edeceği için bundan vaz geçtik ve otoban yolunun ilk etapta Erdemli çıkışına kadar olan bölümünün yapılmasına karar verdik, ardından ise ikinci etabı yani Taşucu bölümünü yapacağız. Göletlerimiz ve barajlarımızın yapımları devam ederken, Erdemli-Ayrancı yolu genişletilerek Ayrancı istikametinden Erdemliye doğru yapımı başladı’’ diye belirtti.

DOĞALGAZ

Bakan Elvan’ın konuşması esnasında bir vatandaşın ‘’Bakanım Erdemli’ye Doğalgaz ne zaman gelecek’’ sorusunu da cevaplayarak şöyle konuştu:

‘’Doğalgazın gelmesi için geçmiş yerel yönetimler talep toplamamış. Doğalgaz için gerekli başvuru yapılır da talep uygun görülürse ben sonuna kadar destekleyeceğim. Geçmişte yerel yönetimlerden hiç talep yapılmamış. Ben Ermenek doğumluyum ve ilçenin merkez nüfusu 10 bin. Biz gerekli başvuruyu yaptığımız için Doğalgaz ilçeye getiriliyor ancak Erdemli’den böyle bir talep olmamış. Doğalgazın getirilmesi için gerekli talebin zaman geçirilmeden yapılması lazım’’ diye belirtti.

AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik ve Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu kısa bir selamlama konuşması yaparak salonu dolduran kalabalığa teşekkür ettiler.


Bakan Elvan, AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik ve İlçe Başkanı Mehmet Topçu ile birlikte partiye emeği geçmiş dönemde görev yapmış tüm ilçe başkanlarına teşekkür plaketi verirken, partiye katılanlara da rozet taktı.


RÜMEYSA’DAN BAKAN ELVAN’A TEŞEKKÜR
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve eşi Zeliha Elvan, aralık ayında moyamoya hastası Erdemlili Rümeysa Cüce'yi, tedavi gördüğü Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ziyaret etmişti. Bakan Elvan'ın Erdemli'ye geldiğini öğrenen küçük kız kültür merkezine geldi. Konuşma yapmaya hazırlanan bakan Lütfi Elvan'ın yanına gelerek teşekkür etti.

Bakan Elvan bu samimi teşekkür sonrası küçük kızın yüzünü okşadı. Elvan'ın eşi Zeliha Elvan ise moyamoya hastası Rümeysa Cüce'yi alnından öptü daha sonra da babası Adem Cüce ile EZO Meclis Başkanı Ahmet Çalışkaner ile bir süre sohbet ederek yakın ilgi gösterdi. 

Haberimizle ilgili daha çok fotoğrafı foto galerimizi tıklayarak görebilirsiniz..

erdemli ajans ak parti erdemli ilçe başkanlığı bakan lütfi elvan
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu