Kızkalesi’nde tatil hiç bitmiyor
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKızkalesi’nde tatil hiç bitmiyor

Şubat ayında deniz keyfi; ‘’Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, ‘’Doğu Akdeniz’in en bakir ve turizmin gelecek vaat eden illerinin başında gelen Mersin’e ‘’Rahmetli Turgut Özal’ın başbakanlığı dönemde Antalya’ya sağlanan turizm ilanı ve turizm teşviklerinin Mersin’e de verilmesini istiyoruz. Ancak işte o zaman Mersin’de turizmden bahsedilebilir’’

Kızkalesi’nde tatil hiç bitmiyor
Bu içerik 2861 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, şubat ayında vatandaşların Kızkalesi’nde denize girdiğini söyledi. Çalışkan, Doğu Akdeniz’in turizmde amiral gemisi durumundaki Mersin’in  turizmden daha fazla pay alabilmesi için Mersin’in geçmişte Antalya’ya sağlanan turizm avantajlarının sağlanması gerektiğini söyledi.

Çalışkan, ‘’Akdeniz’e 30 kilometre mesafedeki Toroslar’da kar kalınlığı hala 1,5 metre iken UNESCO Dünya Miras Geçici Listesinde yer alan tarihi ve turistik Kızkalesi’nde ise vatandaşlar yazdan kalma günler yaşayarak denize giriyor. Ancak ne var ki Mersin 326 kilometrelik sahil bandına sahip olmasına rağmen turizmden istediği payı alamıyor. Biz Akdeniz’in tarihi ve kültürel değeri en yüksek en bakir ili ve turizmde gelecek vaat eden  Mersin’e Rahmetli Turgut Özal’ın başbakanlığı dönemde Antalya’ya sağlanan turizm bölgesi  ilanı ve turizm teşviklerinin Mersin’e de verilmesini istiyoruz. Çünkü Mersin turizme aç ve bakirdir.

Eğer bunlar sağlanırsa işte o zaman ancak Mersin’de turizmden bahsedilebilir. Bizim önceliğimiz önce Çukurova Uluslararası Havaalanı ardından Mersin’e teşviklerin sağlanmasıdır. Eğer bunlar sağlanamıyorsa turizmden bahsetmenin anlam ve manası yoktur. Eğer teşvik verilirse hem işsizliğe çare olunur hem de bölge yıldızlı otellere sahip olur’’ dedi.

Tüm turizmcilere yeni sezonda başarılar dileyen Çalışkan şöyle konuştu: ‘’15 Temmuzda FETÖ Terör örgütünün gerçekleştirmek istediği bir darbe girişimi yaşadıklarını dile getirerek, ‘’Darbe girişimi ve peş peşe gelen patlamalardan dolayı turizmciler tedirgin oldu, rezervasyonlar  iptal  oldu oteller boş kaldı ve işleri kırık gitti. Ben tüm bu olumsuzluklara rağmen bu sezonun daha iyi olacağına inanıyorum. Bakınız Şubat ayının ortası ve inanlar yazdan kalma günlerdeki gibi denize giriyorlar.

Kızkalesi’nde vatandaş 11. Ayda da üçüncü  ayında da denize rahat giriyor. Yüce Allah denizi, kumu, güneşi ve kültürel varlıkları ile tüm güzellikleri buraya vermiş. Eksiğimiz teşvik ve Çukurova Uluslar arası Hava Alanının tamamlanması. Teşvik verildiğinde yıldızlı oteller artacak ve dünyanın her ülkesinden bu bölgeye turist gelecektir’’ diye konuştu.

Hava sıcaklığının 15 dereceyi bulduğu Kızkalesi’nde vatandaşların  kimilerinin denize girmesi kimilerinin de bol bol fotoğraf çektirmeleri dikkat çekti. 

 

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu