Bakan Elvan’ın Sahip Çıktığı Rümeysa Sağlığına Kavuştu
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBakan Elvan’ın Sahip Çıktığı Rümeysa Sağlığına Kavuştu

Şimdi Çok Mutlu olan ve Okuluna Başlayan Rümeysa, Okuyup Doktor Olacak

Bakan Elvan’ın Sahip Çıktığı Rümeysa Sağlığına Kavuştu
Bu içerik 3636 kez okundu.

Nadir görülen "moyamoya" hastalığına yakalanan ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın desteğiyle Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ameliyat olan 13 yaşındaki Rümeysa Cüce, tedavisinin ardından Erdemli'ye dönerek o çok sevdiği okuluna ve arkadaşlarına kavuştu.İlçede yaşayan Nuran ve Adem Cüce çiftinin 2 çocuğundan biri olan ve Turgut Özal Ortaokulu 7.C  sınıfında okuyan Rümeysa'nın, bir yıl önce baş ağrısı şikayetiyle gittiği doktorda "moyamoya" hastalığına yakalandığı öğrenildi. Acil ameliyat edilmesi gereken Rümeysa, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın desteğiyle Ankara'da tedavi altına alındı.Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ameliyat olan ve 16 günlük tedavi sürecinin ardından taburcu edilen Rümeysa, memleketi Mersin'in Erdemli ilçesindeki evlerine döndü ve okuluna da başladı. Turgut Özal Ortaokulu 7/C sınıfında okuyan Rümeysa Cüce İngilizce dersi öğretmeni Fatma Arzu Arslan ile neşe içinde dersini de yaptı.

Arkadaşlarının büyük ihtimam gösterdiği Rümeysa okuyup doktor olacağını ve insanlara şifa dağıtacağını dile getirdi. Ailemi, Okulumu ve arkadaşlarımı çok seviyorum diyen Rümeysa, ders hocasının sorduğu her soruya da parmak kaldırarak dersinde de iyi olduğunu gösterdi.

Okul Müdürü Abdurrahman Körler, öğrencileri Rümeysa’nın ilk hastalığını öğrendiklerinde çok üzüldüklerini ancak ameliyat sonrası iyileştiğini gördüklerinde de ailesi kadar sevindiklerini kaydetti. Körler Rümeysa’nın tedavisi sırasında kaybettiği zamandaki dersleri de telafi için çok çalıştığını gördüğünü bu nedenle de kendisine teşekkür ettiklerini bildirdi."Büyük bir badire atlattık"

Baba Adem Cüce, yaptığı açıklamada, tedavi sürecinde desteklerini esirgemeyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'a çok teşekkür etti. Kızının ameliyat sonrası hastalığında yüzde 70 iyileşme gördüklerini tam iyileşmesinin ise biraz zaman alacağını vurguladı.

Büyük bir badire atlattık diyen baba Adem Cüce, ‘’Allah kimseye bu acıyı sıkıntıyı yaşatmasın. Kızım şimdi çok iyi. Kızımın iyileşmesinde okuldaki arkadaşlarının kendisine iyi davranmaları, onlarla birlikte oynayıp ders çalışması hastalığının iyileşmesine büyük etki etti.  Kızımın iyileşmesi için katkı sağlayan özellikle Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan ve değerli eşleri hanımefendiye çok çok teşekkür ediyorum sağ olsunlar" diye belirtti.
 

erdemli ajans rümeysa bakan elvan
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu