Başkan Yıldız’dan Sağduyu Mesajı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBaşkan Yıldız’dan Sağduyu Mesajı

Saadet Partisi Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Yıldız yazılı bir açıklamaya yaparak toplumu sağduyuya davet etti.

Başkan Yıldız’dan Sağduyu Mesajı
Bu içerik 2039 kez okundu.

Yıldız yaptığı açıklamada şöyle konuştu; “Daha henüz referandum süreci başlarken, insanlarımızın birbirini kırıp dökmesini, asıp kesmesini kaygıyla izliyoruz. İnsanlığın varoluşundan bu yana insanlarda farklı düşünceler hep olmuştur. Bu farklılıklarımızı konuşurken  birbirimize karşı tavrımız, yargılamadan, hakaret etmeden, alay etmeden, empati yaparak, şefkat ve merhametle olduğunda hem kendimize hem de insanlığa olan sorumluluğumuzu yerine getiririz.

Ama maalesef günümüz dünyasında, bu konuların uygulanmasından ziyade, günlük hayatta ve sosyal medyada edebiyatı bile yapılamayıp egolar tatmin ediliyor. Aslında herkes daha ortaokuldan itibaren öğrendiğimiz, ''Küçük beyinler kişileri, orta beyinler olayları, büyük beyinler olguları konuşur'' daki büyük beyin olmak istemiştir fakat, uygulamada şeytan bizleri  ayartabiliyor.

Birileri bizi olaylara serinkanlı, olgularla, düşünerek, bütüncül bakmamızı engelliyor. Bütün bu engellemeleri yapanı çok uzakta aramaya gerek yok. Bu konuda bizi yanıltan çoğu zaman kendi içimizdeki bencillik, kıskançlık, ahlak eksikliği, hırs, kin, nefret olabiliyor.

Toplum olarak ilişkilerimizde insani ve vicdani duygularımızı samimi bir şekilde birbirimize yansıtabilsek ticaretimizde de, siyasetimizde de en sağlıklı sonuçlara ulaşacağız.

Bizi bu erdemlerden uzaklaştırıp birbirimize düşürmek birilerinin projesi olduğunu unutmayalım. Bu projeleri bizim başımıza kimlerin bela ettiğini, ne zaman başlayıp nerede sonuçlanacağını vakti zamanında rahmetli Necmettin Erbakan hocamız anlatmıştı. O zamanlar net anlaşılmamıştı. Bu anlamda bu günlerde yaşadığımız olumsuzlukların bir çoğu, Necmettin Erbakan gibi bir vatansever devlet adamını anlamayıp, hoca kılığına giren Fetö gibi bir şarlatan'ın fitne ve yalanlarına prim verildiğinin sonucudur.    

Erbakan hocamız zaferin dikenli yollardan geçerek sağlanacağını söyledi ve uyguladı. Fetö ve muadilleri ise vip koltuklarında cennete transit gitmeyle kandırdı. Ama bugünlerde sağcısından solcusuna vs vs herkes şapkasını önüne koydu ve hakkı teslim ediyor. ''Vay be adam bu günleri görmüş.'' sözlerini çok duyuyoruz. Erbakan hocanın bu günlerden sonrası için de öngörüleri vardı. Erbakan senindi benimdi kavgasını bırakıp, gelin hep birlikte önümüzde duran bu ortak değer etrafında birbirimizi anlamaya çalışalım.

Unutmayalım işleri birbirimizin üstüne atarak işlerin bu sorunların üstesinden gelemeyiz.Bireysel olarak üzerimize düşen insani ve vicdani görevlerimizi yerine getirirsek, toplumsal havuz iyilik ve güzelliklerle kendiliğinden dolar.

Bize lazım olan herkesin dürüst davranıp  karanlıkta da olsa havuza süt dökmesidir” dedi.

erdemli ajans saadet partisi mehmet yıldız sağduyu
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu