Kahramanmaraş’ın Kurtuluşu Erdemli’de Kutlandı
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKahramanmaraş’ın Kurtuluşu Erdemli’de Kutlandı

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü, Erdemli’de Kahramanmaraşlılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin hazırladığı Mevlid etkinliğiyle kutlandı.

Kahramanmaraş’ın Kurtuluşu Erdemli’de Kutlandı
Bu içerik 1402 kez okundu.

Cumhuriyet alanında toplantı çadırı kurularak düzenlenen halka açık kutlama etkinliğine, Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitü Müdürü Dr. Davut Keleş,Dernek Başkanı Ahmet Kılınç, dernek eski kurucu başkan Adem Küçük ile  Atıcılıkta Dünya Şampiyonu Yusuf Dikeç ve  yoğun bir kalabalık katıldı.

 Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşu etkinliğinde İstiklal Marşının okunmasına müteakip, açılış konuşmasını dernek başkanı Ahmet Kılınç yaptı.

 Kılınç konuşmasında her yıl düzenledikleri bu etkinliğe  katılanlara teşekkür ederek,  ‘’Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kahramanmaraş’ımızın kurtuluşunda Vatan Millet uğrunda Şehit düşen ve bizlere hür bir vatan bırakanlara şükranlarımızı sunuyoruz. Böyle bir günde bizleri yalnız bırakmayan Kahramanmaraşlı ve Erdemli’li hemşerilerimize de ayrıca gönül dolusu şükranlarımızı arz ediyoruz. Kurtuluş savaşında Maraş düşmana karşı verdiği mücadelede çok zor günler geçirmiş İstiklali uğruna şehitler gaziler vermiştir. İstiklal marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı  yazdırmasın’ dediği gibi bizde diyoruz ki Allah bu millete bir daha düşman işgali altında zor günler yaşatmasın ’’ dedi.

Kahramanmaraş’ın kurtuluş destanının yazıldığı 12. Şubat  1920 destanı   ile  ilgili de Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk da yaptığı konuşmasında,  ‘’Kahramanmaraş Kurtuluş Savaşında düşman işgalinden ilk kurtulan şehirdir. Maraşlılar Sütçü İmam’ın, Rıdvan Hoca’nın, Arslanbey’in,  Adem Çavuşun yaktıkları kurtuluş meşalesinin yolunda ‘’Maraş Bizlere Mezar Olmadan Düşmana Gülzar Olamaz’’ diye destan yazarak sayıca çok üstün ve zamanın en modern silahlarıyla donanımlı düşman ordusunu şehitler vererek kanlarını dökerek Maraş ı düşman zulmünden kurtarmışlardır.

Maraşlıların Maraş ta düşmana karşı sergiledikleri bu ruh, bu inanç, bu mücadele örneğini milletimiz 15 Temmuzda da Türkiye’yi bölmek, parçalamak, yok etmek isteyenlere karşı sokaklara caddelere dökülerek olağanüstü kahramanlık örneği sergileyerek, karanlık ihanet şebekelerine fırsat vermemiştir.

Yüce Allah bu Aziz millete devlete bir daha böyle zor günler yaşatmasın. Milletimiz her zaman bölücülere karanlık odaklara  karşı 12 Şubat Maraş’ın kurtuluş ruhu, 15 Temmuz Demokrasi mücadelesi ile bir kez daha tezahür etmiş bu aziz millet demokrasi düşmanlarına karşı dur demek suretiyle yıkıcılığa fitneye bölücülüğe geçit vermemiş, devletine sahip çıkmıştır ‘’ şeklinde konuştu.

Günün anlam ve önemi üzerine yapılan konuşmaların ardından ilgi ile izlenen  etkinliğe katılan davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.  

erdemli ajans kahramanmaraş kurtuluş muhittin pamuk ahmet kılınç
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu