Unutulmadınız, Yalnız Değilsiniz!!!
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıUnutulmadınız, Yalnız Değilsiniz!!!

Şehit Ailesine vefalı davranış.

Unutulmadınız, Yalnız Değilsiniz!!!
Bu içerik 2722 kez okundu.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemlili Şehit Furkan Özmen’in evine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek onların yalnız olmadıklarını ve unutulmadıklarını dile getirdi.

Tollu, şehit ailelerinin şehitler tarafından kendilerine emanet bırakıldığını kaydetti. Erdemli Belediyesi şehit ailelerini unutmamak ve unutturmamak adına sırayla şehit ailelerini ziyaret etme kararı aldı. İlk olarak Şehit Furkan Özmen’nin evini ziyaret eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “düzenli olarak bu ziyaretleri yaparak insanlarımıza yalnız olmadıkları hissini vereceğiz” dedi. Ziyarette Kur-an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Şehidin ailesine, belediye tarafından şehitler için hazırlatılmış olan bir tablo ve çiçek takdim eden Başkan Tollu, şehidin odasını da ziyaret etti. Şehidin ailesiyle sohbet eden Tollu’ya, Şehit Furkan Özmen’in anıları ve kahramanlık hikâyeleri anlatıldı. Tüm şehitlerin kendileri, için mukaddes olduğuna dikkat çeken Başkan Tollu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şehitlerimizin aileleri onların bizlere emanetleridirler. Onların derdi bizim derdimizdir. İhtiyaçlarını, hal ve hatırlarını sormak görevimizdir. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu ziyaretler de bu çalışmaların bir parçasıdır.”

Göreve geldikleri 2009 yılından bu yana tüm şehit mezarlarının bayrak direklerini ve bayraklarını yenilediklerini hatırlatan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, onların aziz hatıralarını yaşatmak için ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söyledi. Şehitlerin canlarını bu vatan için hiç çekinmeden verdiklerine vurgu yapan Başkan Tollu, sözlerini “bizim onlar için, onların aileleri için yaptıklarımız, onların bu vatan için yaptıklarının yanında hiçbir şey ifade etmez.”diyerek sonlandırdı. 

erdemli ajans mükerrem tollu furkan özmen şehit aileleri
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”