Geleceğin ustaları yetişiyor
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıGeleceğin ustaları yetişiyor

Erdemli Mesleki Eğitim Merkezi geleceğin usta ve usta öğreticilerini yetiştiriyor.

Geleceğin ustaları yetişiyor
Bu içerik 2842 kez okundu.

Sanayi sitesi çerisinde Eğitim-Öğretim veren Erdemli Mesleki Eğitim Merkezi (METEM) 132 meslek dalında verdiği teorik ve pratik bilgilerle geleceğin ustalarını yetiştiriyor.

Haftanın 5 günü iş yerinde ve 1 günü de okulda gördüğü 4 yıllık eğitim sonunda öğrenciler sınava tabi tutuluyor. Sınavı başarıyla geçen öğrenciler ise ustalık belgesi almaya hak kazanıyorlar.

Erdemli Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Kurt yaptığı açıklamada; Erdemli Mesleki Eğitim Merkezimiz 132 mesleki dalda eğitim vermektedir. Daha önce 3 yıl olan Eğitimimiz artık yeni çıkan yasa ile zorunlu 4 yıla çıkarıldığını belirtti.

Mesleki Eğitim Merkezinde 172 öğrencinin eğitim gördüğünü söyleyen Kurt, ‘’Geleceğin ustaları burada yetişiyor. Sanayi sitemizde bir çok ustalar ara eleman ve kalfa bulmakta çok zorlanıyorlardı. Artık burada eğitim gören ve yetişen öğrencilerimizin her biri iş yeri açma ve çalışma konusunda istihdam edilebilecek. En çok eğitim bölümünün motor bölümü olduğunu belirten Kurt, öğrencilerimiz burada teorik ve pratik bilgilerle 4 yıl boyunca eğitim görüyorlar. Haftanın 5 günü iş yerinde 1 günü ise okula gelerek eğitimlerini alan öğrencilerimizin her biri dallarında usta olarak yetişmektedir.

Çıraklık Eğitim Merkezinin 4 yıllık zorunlu hale gelmesinin ardından kayıtlara devam edildiğini söyleyen Erdemli Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Kurt, kayıtların Eylül ayına kadar devam edeceğini söyledi. Kurt; Gelecek yıl yapılacak olan TEOG sınavlarının ardından öğrencilerin tercih edebileceği okullar arasında Meslek lisemiz yer almaktadır. Meslek lisemize kayıt olmak isteyenler en az ortaokul mezunu olması şart olmakla birlikte yaş sınırı yoktur. Geleceğin ustaları Eğitim merkezimizde yetişmektedir’’ dedi.

Erdemli Mesleki Eğitim Merkezi Motor Bölümü Öğretmeni Enis Yıldırım ise; Burada öğrencilerimize motorun çalışma ve aksanları hakkında her türlü eğitimi vermekteyiz. Teorik ve pratik olarak uygulamalı eğitim vermekteyiz. Buradan mezun olan ve belgesini alan öğrenciler artık bir usta olarak hizmet verebileceğini kaydetti.

Erdemli Mesleki Eğitim Merkezi 10. Sınıf Motor bölümü öğrencisi Tunahan Tülü ise; ‘’Çıraklık Eğitiminin 4 yıla çıkması ve zorunlu hale gelmesi çok sevindirici. Ben motor ustası olmak istedim ve burada eğitimimi alıyorum. Çok güzel bir ortamda her türlü motor eğitimini alıyoruz.bakım ve tamir konusunda burada uzmanlaşıyoruz. İnşallah geleceğin ustaları olarak halkımıza hizmet edeceğiz’’ dedi.

erdemli ajans erdemli metem
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu