Gezici Diş Sağlığı Aracı Vatandaşa Bakım Yapıyor
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıGezici Diş Sağlığı Aracı Vatandaşa Bakım Yapıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gezici Diş ve Göz Sağlığı Araçları ile sağlık hizmetini Mersinli vatandaşların ayağına getirmeye devam ediyor.

Gezici Diş Sağlığı Aracı Vatandaşa Bakım Yapıyor
Bu içerik 2955 kez okundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Gezici Sağlık Aracı” projesi ile Mersin’in her mahallesine sağlık hizmeti götürülüyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde 2016 yılının Mart ayından bu yana vatandaşlara hizmet veren ve Mersin’in ilçelerini gezmeye devam eden Gezici Diş ve Göz Sağlığı Tarama Araçları, kırsalda yaşayan ulaşım yönünden dezavantajlı vatandaşlar başta olmak üzere özellikle yaşlı, yatalak ve engelli vatandaşlara düzenli olarak ağız, diş ve göz sağlığı hizmeti sağlıyor.

Hizmet vermeye başladığı andan itibaren 2 bin 686 kişiyi muayene eden Gezici Diş Sağlığı Aracı, son olarak Akdeniz ilçesi sınırları içerisinde yer alan Civanyaylağı Mahallesi sakinleri ile buluştu. Toplam 56 kişinin muayene olduğu Civanyaylağı Mahallesi’nde, bu hizmet sayesinde vatandaşlar kendi mahallelerinde muayene olma imkânına kavuştu.

Gerçekleştirilen hizmetten dolayı Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Civanyaylağı Mahallesi Muhtarı İsmail Toker, “Böyle bir hizmete ihtiyacımız vardı. Çünkü bugüne kadar yakınımızda muayene olabileceğimiz bir diş polikliniği yoktu. Büyükşehir Belediye Başkanımız vatandaşımızın ayağına kadar bu hizmeti getirdi. Ben 45 yaşındayım ve daha önce böyle bir hizmeti mahallemizde görmemiştim. Burhanettin Başkanımıza mahallem ve kendim adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Akdam Mahallesi’nde yaşayan ve tarama aracı hizmetinden haberdar olunca Civanyaylağı Mahallesi’ne gelerek muayene olan Mehmet Yalçın Yolcu ise,“Daha önce böyle bir hizmet ayağımıza gelmemişti. Biz çalıştığımız için hastaneye gitme fırsatımız olmuyordu. Böyle bir hizmeti ayağımıza kadar getirdiği için Burhanettin Başkanımızdan Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

erdemli ajans mersin büyükşehir gezici diş taraması
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği
Bakan Elvan’dan Çiftçilere Destek Sözü
Bakan Elvan’dan Çiftçilere Destek Sözü