Kaymakam Domates Piyasasını Kurdu
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKaymakam Domates Piyasasını Kurdu

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk Erdemli Yaş Sebze ve Meyve Halini ve komisyoncuları ziyaret ederek dernek başkanı Fazıl Koşar’dan bilgi aldı.

Kaymakam Domates Piyasasını Kurdu
Bu içerik 3772 kez okundu.

Kaymakam Muhittin Pamuk ziyareti esnasında Mersin Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İstişareler Daire Başkanı Rıfat Özen, Mersin Hal Müdürü Mustafa Özdemir, Erdemli Hal Müdürü Ali Coşar, Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Türker, Erdemli Komisyoncular Derneği Başkanı Fazıl Koşar ve Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu.

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk ziyarette yaptığı konuşmasında;  Günde ortalama 2 bin ton yaş sebze ve meyve sirkülasyonunun olduğu Erdemli Halinde  ilçenin ekonomik yönünü belirleyen en önemli merkezi konumunda olduğunu söyledi.

İlçemiz bir tarım ilçesi olması dolayısıyla ilçenin ekonomik olarak kazanımlarını sağlayan en önemli yerdir diyen Pamuk, ‘’Halkımız ekmeğini taştan çıkaran ve üretim olarak her zaman en üst seviyede olan Erdemli halkı, ürettikleri ürünleri buraya getirerek satıyor ve ekonomimize büyük değer katmaktadırlar. İlçemizde üretim yapan çiftçilerimize, komisyoncularımıza, ürünlerimizi alan tüccarlarımıza hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. İnşallah yeni hal kompleksinin yapımı da kısa sürede tamamlanır ve ilçemizde yaş sebze ve meyve ticareti daha da artar’’ dedi. Konuşmasının ardından günlük olarak ürün piyasasının belirlendiği Erdemli Kaymakam Pamuk, komisyoncular Derneği toplantı salonunda komisyoncular ve tüccarların isteği üzerine domates piyasasını belirledi. Önceki gün hal çıkışı domates fiyatı kiloda 1 lira 20 kuruştan satılırken Kaymakam Pamuk, bugün domates fiyatını 1 lira 30 kuruş olarak belirleyerek üreticilere ve tüccarlara hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Erdemli Komisyoncular derneği Başkanı Fazıl Koşar ise, Kaymakam Muhittin Pamuk’a dernek ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, yeni hal kompleksinin biran önce tamamlanması ve yeni yerlerine taşınmak istediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk beraberindekiler  hal esnafını gezerek , bereketli kazançlar dileğinde bulundu.

erdemli ajans domates hal kaymakam muhittin pamuk
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu