Efsane Başkan!!!!!!!
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıEfsane Başkan!!!!!!!

7. Kez Başkanlığa seçilen Erdemli Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Aksay "Efsane Başkan" oldu.

Efsane Başkan!!!!!!!
Bu içerik 4744 kez okundu.

Erdemli Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Aksay, kooperatifin genel kurulunda 7’inci kez üyelerden güvenoyu alarak başkan seçildi. 1990 yılından bu yana 27 yıldır bu görevi hakkıyla yürüten Hüseyin Aksay Erdemli kamuoyunda "Efsane Başkan" ünvanını aldı.

Erdemli Gökkuşağı Düğün Salonunda gerçekleştirilen genel kurulda divan başkanlığını Türkiye  Şoförler ve Otomobilciler Başkan Vekili, Mersin Şoförler ve otomobilciler Odası ve Toroslar Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Veysel Sarı yaptı. Divan üyeliklerini ise Silifke Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı ve Birinci Bölge Yönetim Kurulu üyesi Uçal Mavi, Mut Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı ve Birinci Bölge Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Manav yaptı.

1500 kayıtlı üyeden yaklaşık 500 üyenin katıldığı genel kurul toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Genel kurulun açılışında üyelere selamlama konuşmasını kooperatif başkanı Hüseyin Aksay yaptı.

Aksay yaptığı konuşmada, genel kurula katılan tüm davetlilere teşekkür etti. Esnafın tek finans kaynağının Kooperatif olduğunu belirterek  2016 yılı çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 2016 yılında 40 milyon liralık kredi kullandırdıklarını belirten Aksay, hedeflerinin 2017 yılında 70 milyon liralık kredi kullandırarak ilçe ekonomisine katkı sunmak istediklerini belirtti. Aksay, ayrıca 2016 yılı içinde 150 üyeye 30’ar bin liralık faizsiz kredi kullandırdıklarını da dile getirdi.

Kooperatif olarak her zaman olduğu gibi ekonomik ve sosyal yönden esnafımızın yanında olduk  ve yanında olmaya devam edeceğiz diyen Aksay, ‘’2016 yılında önümüze koyduğumuzda  her türlü zorluklara rağmen  bütün hedeflerimize ulaşılmıştır. Başta  Teskomb  Genel başkanımız Abdulkadir Akgül, 1.Bölge birlik başkanımız  Muhammet Yalçın, Halk Bankası  Erdemli Şubesi Müdürü Atilla Can, Halk Bankası Kooperatifler Bölüm Şefi Yeliz Hız’a, Yönetim kurulumuza,  personellerimiz  ve siz değerli ortaklarımızın azimli çalışmaları ile gerçekleşmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

2016 yılı sonu itibariyle  kayıtlı ortak sayısının bin 476  kişiye ulaştığını vurgulayan Aksay,  bu ortaklardan  995 kişi faal olarak çalıştığını yıl içerisinde  ise 254  yeni ortak alındığını kaydetti.

Söz verdiğimiz gibi, Türkiye genelindeki 1. Sınıf kooperatifler arasına girerek   150 bin lira işletme kredileri kullandırdıklarını  anımsatan Aksay,  Kullandırılan  krediler toplamı yıl sonu itibariyle  40 milyon liraya, 2017 yılında ise en az  70 milyon liralık kredi kullandırmayı hedeflediklerini belirterek, ‘’Günümüz şartlarındaki en yüksek krediyi siz değerli esnaflarımıza kullandırmak  en büyük hedefimiz olacaktır’’ ifadesini kullandı.

Devletimizin esnaf ve sanatkarlara kooperatif  kanalı ile işyerlerine  Makine, Demirbaş, İşyeri modernizasyonu, veya döner sermaye ihtiyaçlarını karşılanması için Kooperatifimiz tarafından  30 bin liralık sıfır faizli kredi kullandırılmıştır diyen Aksay, ‘’Tarafımıza tanımlanan plasman sınırlı olduğundan  150  ortağımıza müracaat tarihi göz önüne alınarak  bu krediler kullandırılmıştır. 2017 yılında da 70 milyon hedefimizi tutturarak Erdemli ekonomisine katkı sunacağımıza inanıyorum’’ şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından yapılan seçimde yönetim ve denetim kurulu üyeliklerine şu isimler getirildi.

YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELİKLERİNE

1-HÜSEYİN AKSAY

2-İSMET ERDOĞAN

3-AHMET TEKELİ

4-ERCAN KÜLAH

5-ERCAN SERİN

YEDEK ÜYELİKLERİNE

1-CUMALİ TOKLU

2-KEMAL USLU

3-AHMET YILMAZ

4-AHMET COŞKUN

5-EMİN GÖKSEL

 

DENETİM KURULU ASIL ÜYELİKLERİNE

1-OSMAN FAZIL KOŞAR

2-RAHMİ CIRIK

YEDEK ÜYELİKLERE

1-MEHMET TOK

2-HAMİT DOĞAN

Başkan Hüseyin Aksay ve yönetimine hayırlı olsun diyoruz.

erdemli ajans erdemli esnaf ve sanatkarlar kooperatifi hüseyin aksay
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”