Eksiklikler en kısa zamanda tamamlanacak
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıEksiklikler en kısa zamanda tamamlanacak

Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, eğitim öğretime devam eden ve yaz Kur’an Kurslarındaki yapılması gereken iyileştirme çalışmaları hakkında Kur’an Kursu Dernek yöneticileri ile müftülük aş evi toplantı salonunda istişare toplantısında bir araya geldi

Eksiklikler en kısa zamanda tamamlanacak
Bu içerik 2363 kez okundu.

Cami ve Kuran Kursu derneklerinin de bir anlamda sivil toplum kuruluşları olduğunu, camilerde ve Kur’an Kurslarında yapılacak olan her türlü iyileştirmelerin müftülük ile istişarede bulunularak yapılması gerektiğini belirten Türkmenoğlu, “Cami ve Kuran Kurslarımız Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı birer devlet kurumudur. Camilerimiz ve Kurslarımız ile ilgili yapılacak her türlü iyileştirmelerin müftülüğümüzün bilgisi dâhilinde yapılması gerekir. Bazı şehirlerde yaşanan olumsuz olaylardan sonra aynı olumsuzlukları bizlerinde yaşamaması için gerekli tedbirlerin alınması zaruri hale gelmiştir. Hem biz müftülük olarak hem de sizler dernek yönetimleri olarak zor duruma düşmemek adına kurslarımızda bazı yasal düzenlemelerin yapılması, eksikliklerin giderilmesi gerekmektedir. Kurslarımızın yangın merdivenleri, yangın söndürme cihazları, paratoner kurulumlarının yapılması, mutfaklardaki yanıcı maddelere karşı alınması gereken önlemlerin alınması ve kursların çevre güvenliği konusunda gerekli tedbirleri almak ve yerine getirilmesi gerekmektedir” dedi.

Camilerde yardım toplamalarla ilgili bilgiler de veren Türkmenoğlu, Camilerde yardım toplamanın yerine getirilmesi gereken şartların bulunduğunu belirterek şöyle konuştu:

‘’Camilerde yardım toplamanın bazı şartları vardır ve  bu şartlar yerine getirilmeden derneklerde dahil olmak üzere kimse kendi başına yardım toplayamaz.

Toplarsa hukuki anlamda işlem yapılması gerekir. Şartlar yerine getirilerek, gerekli izinler alınarak toplanan yardımlarda nere için toplandıysa hiçbir şekilde kesme yapılmadan tutanakla en kısa süre içerisinde müftülüğümüze teslim edilmesi gerekmektedir. Burada dernek yöneticilerimizin duyarlı ve dikkatli olmasını istiyoruz. Bu hayır hizmetlerini yerine getirirken birbirimize ihtiyacımız var. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde bu istişare toplantısının hayırlara vesile olacağı kanaatindeyim.’’

Kurslarda yapılması gereken çalışmalar hakkında Erdemli İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Şeref Dindoruk dernek başkanlarına ve din görevlilerine sunum yaptı. Toplantıda dernek yöneticilerinin soruları da cevaplandırıldı.

erdemli ajans erdemli müftülüğü dernekler toplantı
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Çeyizlerini Kursta Hazırlıyorlar
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Bakan Elvan, Avgadı’da Halkla Bayramlaştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Kızkalesi Bayramda Doldu Taştı
Erdemli’de Bayram Trafiği
Erdemli’de Bayram Trafiği