Ülkü’de birlik gecesi
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıÜlkü’de birlik gecesi

Erdemli Ülkücü İşçiler Derneği Kültür Merkezinde ‘’Ülküde Birlik’’ gecesi düzenledi.

Ülkü’de birlik gecesi
Bu içerik 2735 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Geceye Milliyetçi Hareket Partisi Mersin il başkanlığına yeni atanan Avukat Atsız Afşin Yılmaz.  Erdemli ilçe başkanı Bekir Özsu, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 24-25’inci dönem MHP Mersin Milletvekili Dr. Ali Öz, Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Cevat Şahin. Mersin Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Mehmet Veysi Çalışkan, Akdeniz Bölge Başkanı Zekeriya Yılmaz, belediye meclis üyeleri ve ülkücü işçiler ve aileleri katıldı.

Gecede ilk konuşmayı ev sahibi sıfatı ile Hakan Ak yaptı.  Ak konuşmasına, Gönülleri birleşenler! Selam sizlere!

Ey ekmeği alınanlar! Selam sizlere!

Ey rütbesi çalınanlar! Selam sizlere!

Kardeş yahut arkadaştır diye evleri,

Ocakları dağıtılan ülkü devleri,

Selam size! Üstünüzde bütün bakışlar,

Bir gün olur tarih sizi elbet alkışlar, sözleri ile başladı.  

Erdemli Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Ak konuşmasını şöyle devam etti: ‘’Sözlerime başlarken 26 Aralık 1975 tarihinde kutsal mücadelemizde cennete ilk gönderdiğimiz, Alimünyum Demir Çelik Fabrikası çıkışında komünistler  tarafından şehit  edilen Hasan Kadıoğlu ve diğer tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle yad ederek başlıyorum.

Değerli dava arkadaşlarım hepiniz ya bizzat kendiniz ya da ülkücü ağabeylerinizden dinlediklerinizden bilirsiniz ki 1970’li yıllarda Türk milleti için en büyük tehlike“ kominizim ve bölücülük” tü.

Koministler özellikle üniversiteler, fabrikalar ve işçi sendikalarında çok iyi organize olmuşlardı. Hak aramak bahanesi ile üniversite ve fabrikalarımızı işgal ediyor, Türkiye çapında boykot ve greve gidiliyor, okulları ve iş yerlerini tahrip ediyor,  polis ve askerimizle çatışıp, cinayetler işliyorlardı. Maksatları ekonomiyi felç etmek, anarşi, terör ve kargaşa sonucu ülkemizi parçalayarak devleti ele geçirmek, cumhuriyeti değiştirmek, bağımsızlığımızı yok etmekti. İşte böyle bir dönemde vatansever, imanlı işçiler, dayanışma, ülkemizin milli menfaatlerini korumak, milli güvenliğini tehdit eden unsurlarla mücadele etmek amacı ile Ülkücü İşçiler Derneği’ni kurdu .

Ülkücü işçiler derneği cennetmekan Basbuğ  Alparslan Türkeş’in emaneti olan 80 öncesinde mücadele kalelerimizden birisi Ülkü Ocakları gibi bu davaya kanıyla can vermiş bir kaledir. Bu kaleler Allah’a hamdu senalar olsun ki hala dimdik ayakta durmaktadır. 

Vatan için bayrak için Türk olmanın varlık savaşında kanını dökmüş ülkücü hareketin şerefli  kuruluşlarından olan derneğin başkanı olmakta benim bu hayattaki şeref nişanımdır. 

Dilimize pelesenk olmuş “Çok kötü bir süreçten geçiyoruz” cümlesi artık tarif edilemez bir hal almıştır. Türklerin bu coğrafyada varlık mücadelesi bellidir ki hiç bitmeyecektir. Onun için artık ayrım gözetme zamanı değildir, artık birlik ve beraberlik zamanıdır! 

Bunca şehit verdiğimiz bu kutlu yolda tek yumruk olmaktan başka çaremiz yoktur. 

Toplumun geneline baktığımızda ne yazık ki şuur eksikliği ve kimliksizlik açıkça görülmektedir. Bu eksiklikleri ise yıkacak olan bu millete tekrardan büyük ülküyü hatırlatacak olan Türk milliyetçileridir, MHP’dir Ülkü Ocaklarıdır, Ülkücü İşçilerdir.

Bu mücadele Hak ile Batılın Savasıdır. Siz değerli dava arkadaşlarımı Hakkın yanında batılın karşısında hep birlikte durmaya davet ediyorum. Biz ülkücüler, şimdiye dek sözümüzü dudaktan gözümüzü budaktan sakınmadan hep en önde mücadelemizi sürdürdük. 

Türk İslam Ülküsünün fikir babası Seyit Ahmet Arvasi hz’nin de dediği gibi Kınayanların kınamasına aldırmadan nasıl inanıyorsak öyle yaşamalıyız böyle bir iman ve azim karşısında hasımlarımızın yenik düştüğünü hayretle göreceğiz. Zafer, davasını yaşayarak yaşatan kadrolarındır. Bizleri bu güzel birlik ve beraberlik gecemizde yalnız bırakmayan siz değerli dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler eder saygılar sunarım.

‘’Ne Mutlu Türk’üm Diyene.’’ 

ÜLKÜCÜNÜN ESKİSİ YENİSİ OLMAZ

İkinci konuşmayı Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Cevat Şahin yaptı. Şahin, Ülkücülüğün eskisi yenisi olmaz ülkücülük her zaman taze ve durudur diyerek, içerisinde önemli mesajların bulunduğu ‘’Ülkücülük, lider, doktrin ve teşkilat unsurları ile bir bütündür. Lider Türk Kağanını, doktrin ilkelerin bütününü, teşkilat  Türk milletini temsil eder. Herkes bilsin ki, liderini ve teşkilatını tanımadan, doktrine uymadan ülkücü olunmaz’’ diye belirtti.

Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Cevat Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’Ülkücü hareket, geçtiğimiz dönemlerde gerek hareketimizi gerekse devletimizi bölmeye  çalışanların yarattığı sanal heyecanı ve kalkışmayı boşa çıkartmıştır. Bu kapsamda nefislere hitap eden vaatlere yenik düşen arkadaşlarımız kendine gelmeli. Teşkilat bünyesinde  ve hizmetinde yerlerini almalıdırlar.

Son dönemde yaşanan hadiselerden kimse zafiyet beklemesin. Bizler 11 yıllık fetret  devrinden 40yıl sonra İstanbul’u feth edip çağ kapatıp çağ açmış bir ecdadın torunlarıyız. Her dönemde olduğu gibi ülkücü hareket Türk milletinin rotasını çizmiş yörüngesine oturtmuş, varlığını Türk varlığına armağan etmiştir. Birlik ve beraberlik gecesini düzenleyen Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Hakan Ak ve yönetimine teşekkür ediyorum.Ne mutlu Türk’üm diyene.’’

Ülkücü İşçiler Derneği Mersin İl Başkanı Mehmet Veysi Çalışkan da konuşmasında birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Ülkücülüğün eskisi yenisi olmayacağını ifade eden Çalışkan, ‘’Ülkücü her zaman liderinin yanında ve emrindedir. Bizler dün olduğu gibi bugün de liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin yanında ve arkasındayız’’ dedi.

Çalışkan ‘’Ülküde birlik’’ gecesini düzenledikleri için Erdemli Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Hakan Ak ve yönetimine teşekkür etti.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da konuşmasında, ülkücüler Türk milletinin istikbal ve garantisi olduğunu, ülkücülerin kutlu bir davanın neferleri olduğunu bu nedenle de Yüce Allah’a ne kadar şükredilse az olduğunu söyledi.

Bu ülkenin kalkınması için ülkücülerin daha çok üretmesi ve bu memlekete hizmet etmesi gerektiğini anımsatan Tollu, ‘’Sadece Mersin ve Erdemli’de hizmet vermek yetmez daha çok üretip istihdam kapıları açmamız daha çok çalışıp bu kutlu hareketi iktidara taşımamız gerekiyor. Bu millete bizim asil borcumuzdur ki, bizim başka gidecek ülke ve sığınacak dalımız yok. Aklımızı, gücümüzü birleştirdiğimizde neler yapabileceğimizi hepimiz çok iyi biliyoruz. Gücümüzün de çalışkanlığımızın da farkına varalım’’ diye belirtti.

Kadrolu ve taşeron işçileri arasındaki ücret farklılıklarına da değinen Tollu konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’Ailesine evine helal kazançtan rızık götürmek her kula nasip olmaz. Taşeron marifeti ile çalışan işçilerimizin ücretlerinin az olduğunu biz biliyoruz. Yasalardan dolayı yapabileceğimiz şu an başka bir şey yok. Kadrolu işçilerle taşeron işçileri arasında ücret farklılıkları var bu olmaması gereken bir durum. İkisi de aynı çalışmayı sergiliyor ancak yasalardan kaynaklanan ücret farklılıkları bizleri derinden üzüyor. Bu ücret adaletsizliği bir an evvel kaldırılmalı ve eşit seviyeye getirilmeli bizim gönlümüzden böyle geçiyor. Hepimiz iyi bilmekteyiz ki taşeron sistemi işçilerin alın terini ve gücünü sömüren bir sistemdir. Mutlaka taşeron sistemde çalışan işçilere de devlet kadrosunda yer verilmelidir. ‘’

MHP Erdemli ilçe başkanı Bekir Özsu da konuşmasında, ‘’Ülküde birlik’’ gecesini düzenlediği için Erdemli Ülkücü İşçiler Derneği  yönetimine teşekkür etti. Özsu, ülkücülüğün eskisi yenisi olmaz diyerek, ‘’Ülkücü liderinin yanında olur. Bizler bilge lider Dr. Devlet Bahçeli’nin izinde ve yanındayız’’ dedi.

24-25’inci dönem MHP Mersin milletvekilliği yapan Dr. Ali Öz de konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine değindi.

MHP Genel Merkezi tarafından Mersin il başkanlığına yeni atanan Avukat Atsız Afşin Yılmaz da konuşmasına göreve atanmasının ardından ilk ziyareti Erdemli ilçesine yaptıklarını dile getirdi. Ülkücü İşçiler Derneği tarafından ‘’Ülküde Birlik’’ gecesinin ziyaretlerine denk gelmesinin de kendileri açısından önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz konuşmasına, ‘’Erdemli’nin yiğitleri, Erdemli’nin Yörükleri ve Erdemli’nin Bozkurtları, Asenaları, Milliyetçi hareketin kurucu unsuru Ülkücü Ocakları ve Ülkücü işçilerimiz’’ diyerek başladı.

MHP Mersin il başkanlığına atanmaları konusuna değinen Yılmaz, ‘’Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin iradeleri ile MHP il başkanı olarak atanmış bulunuyoruz. İlk ziyaretimizi de Erdemli ilçemize yaptık. Bugün siz değerli ülkücü işçilerimiz ve ülkücü ocaklı kardeşlerimiz ile birlikte olmanın mutluluğunu bugünkü birlik ve beraberlik gecesinde yaşamaktayız. Bizim ana misyonumuz Mersin’de birliği beraberliği sağlamak ve Mersinimizi ayağa kaldırmaktır. Dikkat ederseniz ülkücü işçileri söylerken hareketimizin kurucu unsuru dedim. Neden böyle söyledim. Şöyle bir bakınız, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve ülkücü hareket siyasi arenaya Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisinin genel başkanı olması ile çıkmıştır. Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi adını almıştır. O yıllardan bu yana sürekli olarak ülkücü hareket köylü, işçi ve memur çocuklarının  alın teriyle, kanları ve canları ile mücadele vererek bu günlere gelmiştir. Bu yüzden ülkücü işçiler ülkücü hareketin kurucu unsurudur. Dava süreci içinde de en önemli unsurdur. Başarılı çalışmalarından dolayı Erdemli Ülkücü İşçiler Derneği başkanı ve yönetimini tebrik ediyorum’’ diye belirtti.  

Konuşmaların ardından sılayt gösterisi izlenirken ardından da ‘’Yılın ülkücü işçileri’’ ödüllendirildi. Yılın işçilerine birer Cumhuriyet altını hediye edildi. Gecenin düzenlenmesine katkı sunanlara da teşekkür plaketleri takdim edildi.

Haberimize ait diğer fotoları foto galerimizden bakabilirsiniz

erdemli ajans ülküde birlik erdemli ülkücü işçiler derneği mhp mükerrem tollu bekir özsu atsız afşin yılmaz
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu