Erdemli Tiyatro’yu Sevdi
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli Tiyatro’yu Sevdi

Her Cuma Tiyatro’ya

Erdemli Tiyatro’yu Sevdi
Bu içerik 3408 kez okundu.

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu,  Tayfun Türkili’nin yazdığı, Deniz Sandalcı’nın yönettiği  ‘’Dokuz Canlı’’  oyununu Kültür Merkezinde sahnelendi. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun da izlediği iki perdelik komedi türü oyunda 13 amatör oyuncu  rol aldı.

27 Mart  2017 Pazartesi Dünya Tiyatrolar günü  sahneye konulacak olan ‘’Ocak’’ adlı oyunu sahneye konuluncaya kadar  her Cuma sahneye konulacak olan ‘’Dokuz Canlı’’ oyunu Kültür Merkezi’nde sahnelenmeye devam edilecek.

2 perde komedi olarak sahnelenen oyun yeni yılın ilk oyunu olarak sahnelendi.  Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, oyunun sahneye konulmadan önce yaptığı konuşmada, kültür ve sanata desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi. 

Geçmişte özellikle gençlerin  takip edeceği ya da izleyeceği  kültürel etkinlik alanları yoktu, bu eksikliği görerek hem tiyatro ve diğer sosyal etkinliklerin yapılabildiği hem de aynı anda 2 ayrı salonda sinema izleyebileceği salonları yaptık diyen Tollu, ‘’Belediyemiz Şehir Tiyatrosu  biriminin sahneye koyduğu oyunlarla kültür merkezimiz  tıka basa doluyor, adeta oyun esnasında yer bulunamadığı için ayakta izleniyor. Bu da şunu gösteriyor ki bizim ne derece doğru bir iş yaptığımızı kanıtlıyor. Şehir tiyatrosunda başta oyunun yazarından sahneye koyan yönetmene kadar herkese, binlerce kişinin karşısına çıkarak amatörce cesaretini kanıtlayan tüm gençlerimizi kutluyorum’’ dedi. 

erdemli ajans erdemli belediyesi tiyatro mükerrem tollu
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu