GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-06-2022 13:15   Güncelleme : 14-06-2022 13:42

Küçük Gökçenin İyiliği Karşılıksız Kalmadı

İlkokul Öğrencisi Gökçe Bisiklet İçin Biriktirdiği Parayı SMA Hastası Hümeyra’ya Bağışladı, Bunu duyan Almanya da Yaşayan Hayırsever Gökçe’ye Bisiklet Hediye Etti.

Küçük Gökçenin İyiliği Karşılıksız Kalmadı

Mersin’in Erdemli ilçesinde, Erdemli İlköğretim okulu ikinci sınıfında okuyan Gökçe Kaya, Antalya’da ikamet eden ve SMA hastası Hümeyra Topal için düzenlenen yardım kampanyasına katıldı.

Öğrenci Kaya bisiklet almak için bir yıldır kumbarasında biriktirdiği 200 lira parayı SMA hastası Hümeyra Topal’ ın tedavisi için bağışladı. Gökçe Kaya’nın bu davranışı  Almanya’dan karşılık buldu. Almanya’da yaşayan bir hayırsever kendisi küçük yüreği büyük Gökçe Kaya’ya bisiklet alarak bisiklet hayaline kavuşturdu.

Gökçe’ye bisikleti İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, öğretmenler ve sınıf arkadaşları tarafından teslim edildi. Bisikleti teslim alan Kaya, ‘’Hümeyra’nın yerinde benim kardeşim de olabilirdi. Herkes iyilik yapmalı’’ diyerek teşekkür etti.

Kampanya ve küçük Gökçe Kaya’nın duyarlılığı konusunda gazetecilere açıklamada bulunan ilçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, "Hepimizin bilindiği gibi SMA hastası Hümeyra Topal Antalya'da ikamet ediyor. Okulumuzda da yardım kampanyasının duyurusu yapılıyor. Öğrencimiz Gökçe Kaya bu yardıma kayıtsız kalmayarak, kendine bisiklet almak için biriktirdiği kumbarasındaki parayı Hümeyra için bağışlıyor. Bunu öğrenen Almanya’da yaşayan bir hayırseverimiz de öğrencimizi duyarlı davranışından dolayı ödüllendirmek için bisiklet hediye ediyor. Buradan şu sonucu çıkarıyoruz, 'iyilik yapan iyilik bulur'. Hümeyra için bağışta bulunan Gökçe buna en güzel örnek. Ben öğrencimize bu doğal davranışından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Erdemli İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Çiler Demirci, SMA hastası Hümeyra Topal için yardım kampanyası açıldığını ve neden yardım istendiğini sınıfta anlattım. Öğrencimiz durumu annesine anlatıyor ve bisiklet için biriktirdiği parayı vereceğini söylüyor. Kendisi küçük ancak yüreği büyük öğrencimin bu duyarlılığı beni çok duygulandırdı. Bu çok yüce bir duygu. Hayallerinden vazgeçip, Hümeyrayı ertelememesi çok güzel bir duygu. Ve o kadar güzel bir çocuk ki 'kendi bisiklet param' demedi, belki onu kabul etmeyiz diye. Sadece getirdi bana "Annem bunu gönderdi, zarfın içine koymak istiyoruz" diye belirtti. 

Öğrenci Gökçe Kaya ise "Öğretmenim 'Hümeyra'ya nefes ol' kampanyasını anlattı ben çok üzüldüm. Bisiklet almak için bir yıldır biriktirdiğim kumbaramdaki parayı annem gile söylemeden önce getirmeyi düşündüm. Daha sonra annem gilden izin aldım ve getirdim. Ben kendi bisikletimi sonra alabilirdim, ama o bekleyemezdi yani yaşayamazdı. Onun yerinde benim küçük kardeşim de olabilirdi. Bisiklet aldıkları için teşekkür ederim ve herkes iyilik yapmalı" şeklinde hislerini dile getirdi.

Anne Hürü Kaya da,  "Öğretmenimiz Çiler Demirci, 'bağış yapmak isteyenlere zarf göndereceğim' diye gruptan yazdı. Kızım geldi, dedi ki "anne para yardım etmemiz gerekiyor" diye.   Kızım bu sıralar durumumuz müsait değil, belki başka zaman dedim. Kzım da dedi ki "Ben bisiklet almak için kumbaramdaki parayı götüreceğim dedi. Kızım sen onunla bisiklet alacaksın dedim, "Olur mu öyle şey, bisikleti ben daha sonra da alabilirim ama Hümeyra'nın sonrası yok" diye bize söyledi. Biz babasıyla birlikte donduk, üstüne söyleyecek söz bulamadık tabi ki. Kendi paran sen bilirsin, ben zarfı istemiyorum, öğretmenine bana ne anlattıysan aynısını anlatacaksın dedim. Öğretmenimiz olmasa biz bunu yaşayamazdık. Çocuğu öyle bir işlemiş, yüreğine öyle bir iyilik ve güzelliği kazımış ki, çok üzülmüş. Hümeyra Topal’a yardım etmek için hayalindeki bisikletten vazgeçti. Yüreği iyilikle dolu öğrenci yetiştirdiği için hocamıza ve tüm herkese teşekkür ediyorum’’ ifadesini kullandı.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin