GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-02-2017 18:40   Güncelleme : 01-02-2017 18:40

Sıcak Asfalt Devam Ediyor, Yüzler Gülüyor

Erdemli Belediyesi sıcak asfalt dökmeye devam ettiği bildirildi. Belediye Başkanı Tollu, sıcak asfalt konusunda ilçenin çağ atladığını belirtti.

Sıcak Asfalt Devam Ediyor, Yüzler Gülüyor

Erdemli’de vatandaşlara en önemli hizmetlerden birisi olarak ifade edilen sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor. Belediyeden yapılan açıklamalarda geçtiğimiz haftalarda meydana gelen yoğun yağmur ve kar yağışından dolayı ara verilen çalışmaların yeniden başladığı ve tüm hızıyla sürdüğü vurgulandı. Çalışmaların hava durumuna göre artarak devam edeceği bildirildi.

BİRÇOK YER SICAK ASFALTLA TANIŞTI

Erdemli Belediyesinin son yıllarda asfalt konusunda çağ atladığını dile getiren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da açıklamasında bu konuda son derece iddialı olduklarını vurguladı. Özellikle de sıcak asfalt konusunda 2014 yılından bu yana çok büyük hamlelerde bulunduklarının altını çizen Tollu, “bizim dönemimizde birçok mahalle, cadde, sokak sıcak asfaltla tanıştı. Erdemli’miz için bu tarihi bir hizmettir. Yollarımızı sağlam yapıyoruz vatandaşın hizmetine sunuyoruz. Bu konuda çalışmalarımız devam edecek” dedi.

DIŞ ETKENLERDEN DOLAYI GECİKMELER YAŞANABİLİYOR

“Sıcak asfaltı bir kere yapıp, sağlam bir şekilde vatandaşa armağan etmek istiyoruz. Fakat kentimizde, Türk Telekom, Meski, Enerjisa gibi kurumlar da var. Onlar da bu yollarda çalışma yapıyorlar. Kanalizasyon, içme suyu hatları yenileniyor, elektrik, telefon ve internet hatları yollar kazılarak yer altına döşeniyor. Dolayısıyla bunu beklemek zorunda kalıyoruz. Bu dış etkenlerde yaşanan gecikme bizim de yolları yapmamızı geciktiriyor. Bazen de yaptığımız yollar, bizden sonra dış etkenler tarafından çalışma yapacağız diye tekrar kazılıyor ve yollar bozuluyor. Fakat vatandaşın yolu kötüyse, ihtiyacı varsa da bekletmeden en iyisini yapıyoruz. Dış etkenleri uzunca süre beklediğimiz fakat vatandaşın sabrını zorladığı için harekete geçtiğimiz durumlar bunlar. Ne olursa olsun benim vatandaşım hizmetin en iyisini hak ediyor. Biz de Allah rızası için bu hizmetleri yerine getiriyoruz. İnşallah getirmeye de devam edeceğiz.”

Yetkililerden alınan bilgilere göre de şu an çalışmaların Türbe Caddesinde devam ettiği bildirildi. Belediyeden yapılan açıklamada; hava şartlarının durumuna göre daha önce olduğu gibi kısa süre içerisinde aynı anda 5 farklı noktada çalışmaların yapılacağı kaydedildi.

Vatandaşlar da yapılan hizmetlerden son derece memnun olduklarını vurgulayarak, bu çalışmaların sürmesini dilediler. 

AdminAdmin