EĞİTİM
Giriş Tarihi : 08-06-2022 16:39   Güncelleme : 08-06-2022 18:40

İşitme Engellilerin Kuranı Kerim Sevinci

Erdemli Müftülüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Kuran Kursuna devam eden 8 işitme engelli kursiyer Kuranı Kerimi okumayı öğrendi.

İşitme Engellilerin Kuranı Kerim Sevinci

7 Haziran Türk İşaret Dili Bayramı nedeniyle Erdemli Müftülüğü bünyesinde işitme engelli vatandaşlara yönelik İşaret Dili Hocası Ayşe Günay ve Kuranı Kerim Hocası Filiz Kınık yönetiminde açılan Kur’an Kursunda eğitim gören işitme engelli kursiyerler ve halk eğitim merkezi kursiyerleri yararına kutlama programı düzenlendi.

Erdemli Müftülüğü Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen törene Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Müftüsü Hasan Küçük, Erdemli Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Adem Seçkin, kursiyerler ve aileleri katıldılar.

Tören Saygı Duruşu ve işitme engelli öğrencilerin işaret diliyle İstiklal Marşını okuması ile başladı. Erdemli Müftüsü Hasan Küçük yaptığı konuşmada Kuran öğrenen işitme engelli kursiyerlerin azimleriyle örnek olduklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula’da yaptığı konuşmada Kursiyerlerin önce Türkçe okumayı öğrendiklerini sonra Kuranı Kerim’i de öğrenmelerinin takdire şayan olduğunu söyleyerek tebrik etti.

Konuşmaların ardından kesilen pastanın ardından kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.

Tören kursiyerlerin işaret dili ile yemek duası ile sone erdi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin