SPOR
Giriş Tarihi : 07-06-2022 17:47

Yüzlerce Çocuk Futbol Şenliğinde Buluştu

Türkiye Futbol Federasyonu, Erdemli Kaymakamlığı ve Erdemli Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği TFF U-11, U-12 Futbol Şenliği Mersin Erdemli’de başladı.

Yüzlerce Çocuk Futbol Şenliğinde Buluştu

Çocuklar futbol şenliğinde buluşuyor, yeşil sahalarda yeteneklerini gösteriyor.  Türkiye Futbol Federasyonu ile Erdemli Belediyesi işbirliğinde Futbol Şenliği başladı.  Futbol Şenliğinin amacı ise geleceğin sporcularını keşfetmek ve çocukları spora yönlendirmek.

Erdemli Stadında düzenlenen Futbol Şenliği’ne, 6 kulüpten 360 sporcu katılım sağlarken müsabakalar ise kıran kırana geçiyor.

Gençleri sporun her dalıyla buluşturmanın gayretinde olduklarını vurgulayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “ Erdemli’de gençlerimizi Futbol Şenliği’nde buluşturmak üzere U-11 VE U-12 gruplarının şuanda Futbol Şenliği adı altında düzenlediğimiz müsabakalarını izliyoruz. Belediye bünyesinde şuanda U-11’den başlayıp U-19’a kadar sekiz yüz tane lisanslı futbolcumuz var. Zaten Belediyemizin Spor Müdürlüğü bünyesinde yılda iki bin tane gencimize eğitim veriyoruz, futbol anlamında eğitim veriyoruz, hocalarımız var. Tüm spor dallarında dört bin tane gencimiz şu anda bizim Futbol Müdürlüğümüzün uhdesinde, sporun tüm dallarında gençlerimizin yarınlara en güzel şekilde hazırlanmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

“Çocukların Futbol Heyecanı”

Yüzlerce çocuğun katıldığı futbol şenliğinde karşılaşmalar kıran kırana geçerken sahada mücadele eden gençlerin yüzleri gülüyordu. Yeteneklerini sergileyen çocuklar, sporla hayata tutunuyor.

Futbolun hayatında çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Hüseyin Kenan Şen, “Futbol benim için hayatımı hissettiriyor, çok güzel yani futbol” diye konuştu.

İleride çok iyi bir kaleci olmak istediğini ifade eden Ali Keş, “İyi bir kaleci olmak istiyorum” diye konuştu.

Futbolu çok sevdiğini ve maçı kazanacaklarını ifade eden Anıl Kağan Akkaya, “Maçı kazanacağımıza inanıyorum. İnşallah kazanacağız” diye konuştu.

Futbol oynadığı çok heyecanlı olduğunu ifade eden Mustafa Özuçar, “ Futbol oynamayı çok seviyorum ve çok heyecanlıyım. İnşallah bu maçı kazanırız” diye konuştu.

Futbol turnuvası yapıldığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Ali Efe Yön, “ Kentimizde böyle bir organizasyon yapıldığı için çok mutluyuz” diye konuştu.

Öte yandan U-11, U-12 Futbol Şenliği Turnuvası on beş gün boyunca devam edecek.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin