Sabah Namazı Şehitler İçin Merkez Camiinde Buluşalım, Haydi Erdemli
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıSabah Namazı Şehitler İçin Merkez Camiinde Buluşalım, Haydi Erdemli

Şehitlere dua için Cumartesi Sabah Namazında Merkez Camiinde Buluşalım

Sabah Namazı Şehitler İçin Merkez Camiinde Buluşalım, Haydi Erdemli
Bu içerik 3482 kez okundu.

Erdemli İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an Kursu öğrencileri ve din görevlileri tarafından terör saldırılarında ve 15 Temmuz darbe girişiminde; vatanı için bayrağı için gözünü kırpmadan canlarını ortaya koyan şehitlerimize 450 Kur’an-ı Kerim hatmi okundu.

Vatanımız, milletimiz için şehit olanları hiç unutmuyoruz, unutmayacağız diyen Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Şehitlerimizin ruhunu şad etme adına Cumartesi günü sabah namazında okunan Kuran-ı Kerim hatimlerinin duasını yapacağız. Bu cennet vatan için canlarını feda eden şehitlerimizi anmak için buluşacağız.’’ Dedi.

Türkmenoğlu, Ülkemizin her karış toprağı şehitlerimizin kanıyla yoğrulmuştur. Allah kendilerini şehitlik mertebesine ulaştırmıştır,  bu ödül herkese nasip olmaz. Onun içindir ki bu vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi unutmamız mümkün değildir. Ülkemize ve milletimize karşı yapılan hain saldırıların, birlik ve beraberliğimizi bozmasına izin vermemeliyiz. Aksine bugünlerde omuz omuza dayanışma içerisinde olmalıyız. Biz her zaman tek yürek olduk. Millet olarak birlik olduğumuzu, her zaman vatanımıza sahip çıktığımızı ispatladık. Müftülüğümüze bağlı Kur’an Kurslarımız ve Din görevlilerimiz tarafından 450 Hatm-i Şerif okunmuştur.  Aynı zamanda her yıl uyguladığımız hatimle sabah namazı uygulamasında okunan ve Cumartesi günü tamamlanacak Hatm-İ Şerifinde duasını yapacağız.’’ Dedi.

Programa, ilimize yeni atanan ve görevine başlayan Mersin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun’unda katılacağını belirten Türkmenoğlu, Ülkemize ve Milletimize karşı yapılan hain saldırıların, birlik ve beraberliğimizi bozmasına izin vermemeliyiz.Milletimiz birlik ve beraberlik içinde her olayın üstesinden gelecek güce sahiptir. Ülkemizin birlik ve bütünlüğü, aziz milletimizin huzur ve barışı içinCumartesi günü sabah namazında tüm Erdemliler olarak ailelerimizle, çocuklarımızla beraber Merkez Camiinde buluşalım.’’

Hatim ve dua programına katılacak olan cemaate sabah kahvaltısı da ikram edilecektir.

erdemli ajans erdemli müftülüğü
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu