GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-05-2022 15:59

Sabah Namazında Ailece Koyuncu Camiine Gittiler

Erdemli Müftülüğü tarafından “Sabah Namazında Ailece Camide Buluşuyoruz” sloganıyla başlatılan Camii buluşmalarının ilki bu sabah namazında yüzlerce kişinin katılımıyla Koyuncu Camiinde gerçekleştirildi.

Sabah Namazında Ailece Koyuncu Camiine Gittiler

Aile fertlerinin, bilhassa çocukların ve gençlerin cami ve cemaatle namaz bilinci kazanmalarına katkı sağlanması projenin öncelikli hedefleri arasında yer alıyor.

Projeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdemli Müftüsü Hasan Küçük, “Camilerimiz kadınıyla erkeğiyle yaşlısıyla genciyle çocuğuyla geçmişten günümüze bütün Müslümanları aynı çatı altında bir araya gelmelerini sağlamıştır.

Özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin cami ve namaz sevgisini kazanmalarını sağlamak; aile içi sevgi, saygı ve huzuru artırmak amacıyla Erdemli’de bulunan tüm aile fertlerinin katılım sağlayabileceği, 'Sabah Namazında Ailece Camide Buluşuyoruz' projesini başlattık.

Bu vesileyle katılım sağlayan halkımıza, emeklerini ve yardımlarını esirgemeyen Dernek yönetimimize ve din görevlisi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Erdemli’nin en büyük camisi olan Koyuncu Camiinde gerçekleştirilen ilk buluşmada namazı Erdemli Müftülüğü Başvaizi Muhammed Devlet kıldırırken, namaz ve duanın ardından katılan cemaate ve ailelere sıcak çorba ve kahvaltı ikram edildi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin