GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2022 17:18

Başkan Serdal Kaya Görevdeki 2 yılda yaptıklarını anlattı

AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Serdal Kaya basın toplantısı düzenleyerek görevdeki 2 yılda yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı.

Başkan Serdal Kaya Görevdeki 2 yılda yaptıklarını anlattı

AK Parti Erdemli İlçe binasında düzenlenen toplantıda başkan Serdal Kaya, başkan yardımcısı Yasin Gürsoy, Mahmut Denli, Başdanışman Mehmet Morgül ve Kadın Kolları Başkanı Müstakime Nur Var katıldılar.

Başkan Serdal Kaya, AK Parti’de kuruluşundan bu yana bir nefer olarak görev aldığını, Gençlik Kolları Başkanlığı ve İlçe Başkanlığı görevini onurlu bir şekilde devam ettirdiği söyledi.

Erdemli’ye 2020 yılının ocak ayından bu yana yönetim kurulu üyelerimizle birlikte hizmet yolunda mücadelemizi sürdürüyoruz diyen Kaya, ‘’Göreve geldiğimizden bu yana Erdemli’ye yaptığımız hizmetleri siz basın mensuplarımızın aracılığıyla hemşerilerimizle paylaşmak istedik.

Erdemlimizden her yıl ortalama 5 binin  üzerinde  gencimiz ÖSYM sınavı için Mersin ve Silifke’ye gidiyordu. Girişimlerimiz sonucunda bu yıl Haziran ayında yapılacak olan üniversite sınavına 5 bin 500 genç kardeşlerimiz Erdemlimizdeki okullarda girebilecekler. Bu sayede hem gençlerimiz yol stresi çekmeyecekler, hem de ailelerimize ekonomik katkısı olacak.

Ehliyet sınavlarının yapıldığı 20+2 kişilik e- sınav merkezimizi Erdemli’mize açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk’’ dedi.

İlçemize 1 yeni okul, Bilim Sanat Merkezi kazandırırken onlarca okulumuzun tadilatını ve iyileştirmelerinin yapımını sağladık ifadesini kullanan başkan Serdal Kaya, Öğretmenevimizde günlük 3 bin 500 öğrenciye ücretsiz yemek dağıtımı yaptıklarını belirtti.

Öğretmenevi ayrıca Nisan ayından itibaren Erdemli Devlet Hastanemizin 3 öğün yemek yapılmasını işini de yapmaya başladıklarını vurgulayan Kaya, hizmetleri sıralarken ulaşım konusunda şöyle konuştu:

YAYLA YOLUNDA ÜÇ ŞERİT ÇALIŞMASI

‘’Yayla yolunda Koramşalı ile Bozburun arasındaki yeni yolun yapımı halkımızın talepleri doğrultusunda 3 şeritli olacak ve çalışmalar çok yakında başlanacak ve bitirilecek. Yollarımızın yapılmasında eski Hazine ve Maliye Bakanımız ağabeyimiz Lütfi Elvan’a teşekkür ediyoruz.

İlçemizde yeni yapılan D-400 tadilatından sonra Erdemli Çamlığı ile Kocahasanlı arasında 3 kavşak kaldırılmış, vatandaşlarımız dönmek için Kocahasanlı ışıklara kadar gitmek zorunda kalıyordu. Yaptığımız girişimler sonucunda Çamlık karşısında Mes-Koop’un oradaki döner kavşağı açılacak halkımızın mağduriyeti giderilecek.

Bunun yanı sıra Kocahasanlı ‘daki üst geçit tadilattan geçerek halkımızın hizmetine sunulacak.’’

SULAMA SUYU ÜCRETLERİNDE KADEMELİ OLARAK RAHATLAMA SAĞLANACAK

Çiftçi kardeşlerimizin en büyük şikayetlerinden birisi olan sulama suyu ücretleri ile ilgili DSİ Bölge Müdürlüğüyle yaptıkları  girişimler sonucunda yapacağımız yeni yatırımlarla kademeli olarak çiftçilerimizin üzerindeki yükü azaltacaklarını  dile getiren Kaya, ‘’DSİ yetkilileri ile yaptığımız görüşmede fiyat artışlarının Elektrik ve Personel giderlerinde oluşan artış nedeniyle yapıldığı topladıkları sulama suyu ücretleriyle sadece bunları karşıladıklarını söylediler.

Bizlerde çiftçilerimiz rahatlatma adına %40 gibi bir rahatlama sağlayacak olan, Kara Boru olarak bilinen ve cazibeyle gelen su borusunun tıkanıklık olan 2.5 kilometrelik kısmının değiştirilmesini sağlayacağız. Bunun yanı sıra Güneş Enerjisiyle elektrik üretmeye yönelik projemizi Bakanlığımıza ileterek Sulama Birliğinin kullandığı elektriği kendimiz üretecek projeyi hayata geçireceğiz.

Asıl Erdemlimizin sulama suyu sorununu kökten halledecek olan Sorkun ve Aksıvat barajlarımız biz göreve geldiğimizde %40’lık kısımları tamamlanmıştı. Bizim takiplerimiz sonucunda bu yılsonunda her iki barajımızda da su tutmaya başlayacak ve önümüzdeki yıldan itibaren çiftçilerimize ekonomik olarak büyük katkı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra Albeyli göletimiz ile birlikte birçok göletimizin bitirilmesini sağlayarak halkımızın hizmetine sunduk’’ şeklinde konuştu.

KÜTÜPHANEMİZ HAYIRLI OLSUN, GENÇLİK MERKEZİ YOLDA

Özellikle öğrencilerimizin kullandığı Erdemli Halk Kütüphanesinin çok eskiyen binası yıkılarak yerine modern ve tekonoljik yeni binanın yapılmasını sağlayarak hizmete girmesini sağladıklarını ifade eden AK Parti Erdemli ilçe Başkanı Serdal Kaya, spor tesisleri konusuna da değindi.

Erdemli Kapalı Spor salonumuzun yanında yeni bir halı sahayı hizmeti açtık diyen Kaya, ’’Avrupa’nın ikinci büyüğü olan Atış poligonumuzun tadilatını yaptırarak uluslararası müsabakaların yapılmasının önünü açtık.

Erdemli Çamlığı karşısında bulunan üniversite yurdumuzun yanında Erdemli Gençlik Merkezimiz yapılacak, hayırlı olsun’’ diye kaydetti.

MR CİHAZININ İHALESİ HAZİRANDA YAPILACAK

Erdemli Devlet Hastanemize yaptığımız ek hizmet binası ile 8 olan Diş Polikiliniğini 22’ye, Fizik Tedavi ve Diyaliz ünitelerimizin kapasitelerini ise 2 katına çıkmasını sağladıklarının altını çizen Kaya, ihale süresi biten MR Cihazının gitmesiyle halkımızın şikayetlerine neden MR sorununu inşallah Haziran ayında yeni ihalenin yapılması ile ortadan kaldıracaklarının anımsattı.

BAŞKAN MÜKERREM TOLLU’YA TEŞEKKÜR

Yaptığı hizmetlerle Erdemli’mizin adını tüm Türkiye’ye duyurulmasını sağlayan, özellikle 19 Mayıs’ta 1919 gençle yaptığı etkinlik ve en kalabalık katılımla Türkmen Şölenini yapan, Kocahasanlı ve üçtepe ve Koyuncu mahallelerinde kanal yollarını yaparak kanayan yaraya neşter olan  Erdemli Belediye Başkanımız MükerremTollu’ya teşekkür ediyorum.

Başkan Serdal Kaya, ‘’Halkın Hizmetkarı olmak için çıktığımız yolda bizleri her zaman destekleyen Milletvekillerimize, il başkanımıza, yönetim kurulu üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza ve Erdemlili Hemşerilerime en  kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin