EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-05-2022 17:18

Tömük Sinan Suverir İmam Hatip Ortaokulunda Ödül Heyecanı

Tömük Sinan Suverir İmam Hatip Ortaokulu her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘’Bilim Olimpiyatı’’ na bir yenisini daha ekledi. Bu yıl da düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri ilçe milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük tarafından verildi.

Tömük Sinan Suverir İmam Hatip Ortaokulunda Ödül Heyecanı

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Tömük Sinan Suverir Ortaokulu tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen ‘’Bilim Olimpiyatı’’ ödül töreninde konuştu.

Açıkyörük yaptığı kısa teşekkür konuşmasında, başta başarılı olan öğrenciler olmak üzere yarışmaya katılan tüm öğrenci ve onları hazırlayan eğitim kadrosuna teşekkür etti.

Açıkyörük, konuşmada, okulunuzun tüm sosyal kültürel faaliyetlerini canı gönülden destekliyor ve önemsiyoruz diyerek,  ‘’Bu tür etkinlikler öğrencilerin hem rekabet etmesi hem de heyecan duyması açısından önemli bir çalışma. Ben emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve destek verenlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sinan Suverir İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Adem Dönmez, geleneksel hale getirilen ‘’bilim olimpiyatı’’ na ilginin her yıl arttığını söyledi.

Bilim Olimpiyatı ‘’akademik etkinliği’ lini  29.eğitim bölgesi olarak gerçekleştirdiklerini vurgulayan Dönmez,  29. eğitim bölgesinde okullar arası etkileşimi artırmak,  öğrencilerin sınav deneyimi kazanmalarına yardımcı olmak ve okulumuzun markalaşmasına katkı  sağlayarak çekim merkezi haline getirmek için bu yarışma sınavını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Geçen yıla göre oldukça yüksek bir katılım oldu diyen Dönmez, ‘’Önceki yıl 46 öğrenci katılmışken bu yıl sınava 115 öğrenci başvurdu. Sorular  Mersin milli eğitim müdürlüğü ölçme değerlendirme merkezi tarafından Hazırlandı. 20 matematik, 20 fen olmak üzere toplam 40 soru soruldu. Bakanlığımızın yaptığı merkezi sınav standartlarında bir sınav yaptık ve sorunsuz bir sınav sürecini tamamladık.

Sınava öğrencileri yönlendiren sınıf öğretmenlerine, okul müdürü arkadaşlarıma, öğrenci velilerine ve özellikle sınava katılan bütün öğrencilere teşekkür ederim’’ dedi.

Hafta sonu dinlenmesi gerekirken sınav salonlarında görev alan tüm öğretmen arkadaşlarıma ve müdür yardımcıma  teşekkür ederim diyen Dönmez, nasip olursa yeni ‘’Bilim olimpiyatlarında’’  tekrar buluşmak ümidiyle.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin