GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-05-2022 17:12

Üniversiteli Gençlerden Çanakkale Gezisi

Mersin Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu, "107. Yılında Atatürk ve Çanakkale Şehitlerini Anma ve Saygı Gezisi" yaptı.

Üniversiteli Gençlerden Çanakkale Gezisi

Mersin Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi  Bölümü , Atatürkçü Düşünce Topluluğu  Danışman hocası Şekip Alpsoy nezaretinde  4 günlük Çanakkale’ye gezi düzenlendi.

Üniversiteli gençlerin Çanakkale gezisinde ulaşımı Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu sağladı. Öğrenciler Çanakkale’de Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Şehitler Abidesi, Zığındere, Kocadere, 57. Alay Şehitliği , Anafartalar Şehitliği ve Çimenlik Kalesi ve diğer ziyaretler gerçekleştirildi.

Çanakkle şehitlerimizi ve Atatürk'ümüzü saygı, minnet ve dua ile yadettik diyen Şekip Alpsoy, gençlerin Çanakkale gezisinde ulaşımı sağlayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya ve geziye katılan öğrencilere teşekkür etti.

Alpsoy, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdikleri Çanakkale gezisini imkanlar ölçüsünde gelecek yıllarda da düzenleyeceklerini ve bizlere bu vatanı canları ve kanları pahasına emanet eden şehitlerimizi yad etmek istediklerini vurguladı.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin