GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2022 15:52

Erdemli’de 103. Yıl Coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 103. yıldönümü Erdemli’de coşkuyla kutlandı.

Erdemli’de 103. Yıl Coşkusu

Törenlere Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Cumhuriyet Başsavcısı Durmuş Yaşar Özkan, AK Parti ilçe başkan vekili Mehmet Morgül, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Erhan Erdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Duru, İlçe milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Orman İşletme Müdürü Murat Körlü, Erdemli Müftüsü Hasan Küçük, Gaziler, daire amirleri sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

İlk tören Erdemli Belediyesi Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanındaki Atatürk Anıtına ilçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Adem Kılıç tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı.

İkinci tören ise Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından ilçe Spor Müdürü Adem Kılıç günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Kılıç, Türk milletinin ve gençlerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

Kılıç, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak milli mücadelenin ateşini yaktığı gün olduğunu belirterek bugünün çok önemli olduğunu söyledi.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 103. yıldönümünü hep birlikte kutluyoruz diyen Kılıç, ‘’Büyük insan Atatürk Cumhuriyetimizi koruma ve kollama görevini gençlere bırakmıştır bu nedenle bugünün önemi çok büyüktür. Eğer bayrağımız hür olarak vatan toprakları üzerinde dalgalanıyorsa, ezanımız minarelerden okunuyorsa bunu borçlu olduğumuz bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık diliyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Sevgili gençler günün kutlu olsun’’ dedi.

Konuşmanın ardından çeşitli sportif dallarda derece alan sporculara ödülleri ilçe Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Cumhuriyet Başsavcısı Yaşar Özkan, Jandarma Komutanı Yarbay Erhan Erdoğan, Emniyet Müdürü Mahmut Duru, İlçe Müftüsü Hasan Küçük, AK Parti Başkan Vekili Mehmet Morgül, daire amirleri tarafından verildi.

Şiirlerin okunduğu kutlamada çeşitli sportif gösteriler yapıldı.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin