GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2022 10:50

1919 Genç Mükerrem Başkan'la Ataya Saygı İçin Zeybek Oynadı

Erdemli ’de Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle 1919 genç Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile Ata’ya saygı için ‘Zeybek’ oynadı. Zeybek sonrasında ise 1919 genç Atatürk’ün imzası ile siluetini oluşturdu.

1919 Genç Mükerrem Başkan'la Ataya Saygı İçin Zeybek Oynadı

Mersin Erdemli Belediyesi ile Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla 1919 gençle zeybek projesini başlattı.  Dr. Devlet Bahçeli Meydanı’nda bir araya gelen gençlerin performansı göz doldururken,  yapılan klip sosyal medyada büyük beğeni topladı.

1919 Ruhuyla

1919 Gençler birlikte aynı ruh ve heyecanla adım atmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu,  "Büyük Atatürk'ün sevdiği, büyük Atatürk'ün gençlere armağan ettiği bayramı, Büyük Atatürk'ün yine en çok sevdiği oyunla 1919 gencimizle birlikte yad ediyoruz, kutlu olsun" diye konuştu.

Etkinliğe katılan Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük ise “Ülkemizin sonsuza kadar yarışması için gençlerimiz hazır, inançlı, bizde onlara güveniyoruz" diye konuştu.

Projeye katıldıkları için mutlu olduklarını ifade eden gençlerin ise mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Mutluluğunu ifade eden Selim Kaya, "Milli Mücadele Dönemimizin başlangıcı olan 19 Mayıs'ın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün en sevdiği oyun olan zeybekle karşıladık" dedi.

Ece Türk ise "Güzel bir etkinlik oldu, tüm uğraşlara değdi.  Kalabalıktı ama güzeldi" dedi.

Mehmet Dölek ise "Bugün ne hissettim, bugün aslında çok iyi duygular içerisinde gururluyduk. Çünkü hani Atamızın da en sevdiği bir oyun olan zeybeği oynadık" dedi.

Aslı Dölek ise  "Atatürk'ün yolunda yürüyoruz" diye konuştu.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin