GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2022 16:11   Güncelleme : 18-05-2022 16:12

Şehidimiz Celil Mutlu’nun adı göremediği oğluna verildi

Şehidimiz Celil Mutlu’nun adı göremediği oğluna verildi

Şehidimiz Celil Mutlu’nun adı göremediği oğluna verildi

Eren Kış-6 Mercan Dağları Operasyonları’nda PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralandıktan 3 Aralık 2021’de şehit olan Celil Mutlu’nun hamile eşi Melike Mutlu, 14 Nisan’da erkek bebek dünyaya getirdi.

Ailenin aldığı kararla dünyaya gelen bebeğe babasının adı verildi. Şehidin oğlu, hem babasının ismini hem de onun erkek bebeği olursa vermek istediği Ayaz Alp adını yaşatıyor.

Şehidin eşi Melike Mutlu, 3 Aralık 2021’den bu yana günlerinin çok zorlu geçtiğini söyledi.

Hüzün dolu zamanlar yaşadıklarını anlatan Mutlu, “Zaten büyük bir acı yaşıyordum. Bir de hamile olmam, bu süreci daha da kötü geçirmeme neden oldu. Sonuçta oğlum babasız büyüyecekti. Bebeğim için ayakta durmaya çalıştım.” dedi.

Melike Mutlu, evladına şehit eşinin ismini verdikleri için gururlu olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Artık onu büyüteceğim. Küçük Celil olacak. Babasının adını aldı. Babası ismini koymuştu; ‘Ayazda göreve gidiyorum, ismi Ayaz Alp olsun’ demişti. Babasının dediğini yaptım ama babasının isminin de yaşamasını istediğim için adının başına babasının ismini ekledim. Büyük bir gurur. Sonuçta bayrağımızda babasının da kanı var. Babasının adıyla yaşayacak. Babasını unutturmayacağız, onunla her zaman gurur duyacak.”

Şehidin kayınpederi Mustafa Özsoy da evladının şehit düşmesiyle tarifsiz acı yaşadıklarını ifade etti.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin