EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-05-2022 19:12   Güncelleme : 17-05-2022 19:18

7. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesine Büyük İlgi

Mersin Üniversitesi Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu tarafından 12-13 Mayıs 2022 tarihlerinde “7.Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi” Erdemli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

7. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesine Büyük İlgi

Zirve etkinliği, açılış konuşmalarının ardından Üniversite Konservatuarı öğretim elemanlarının müzik dinletisiyle başladı.

Bu yıl başlangıcı İstinye Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı ve AIPA Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Şebnem Özdemir, “Bir Veri Deposu olarak Metaverse ve Yapay Zeka” başlıklı konuşmasıyla yaptı. İlk günün ikinci konuşmacısı “Siber Casusluğun Yıkıcı Etkileri” başlıklı sunumuyla CyberThink’in CEO’su ve Co-Founder’u sayın Mahir Yüksel ve birinci günün son konuşmasını ise “Türkiye’de Girişimcilik” başlıklı sunumuyla Paket Taxi kurucu ortağı, girişimci, iş insanı Raşit Emir Süer gerçekleştirmiş ve okul öğrencileri ile birlikte ilçede birlikte sohbet etme imkanı bulmuşlardır.

Ayrıca öğrencilerimiz projeleri ile standlarında yaptıkları sunumları ile iş teklifleri ve proje ortaklıkları (Nft tasarımı, 3 boyutlu modelleme, drone teknolojileri kullanarak bir hangarın 3 boyutlu modellenmesi gibi) aldıkları gibi staj imkanları da yakalamışlardır.

İkinci gün, Dünya Ekonomik Forumu’nun gençlik inisiyatifi olan Global Shaper topluluğunun Ankara Hub kurucu üyesi Yunus Can Esmeroğlu “Gelecekteki Sen” başlıklı sunumu ile başlamıştır.

Ardından Udemy platformunda eğitmeni ve kurumsal eğitim danışmanı Murat Yücedağ “Bir Yazılımcının Yol Haritası” başlıklı sunumunu gerçekleştirmiştir.

Stemar Denizcilik Danışmanlık ve Eğitim Şirketi kurucusu Tülin Şendur ise“Lojistikte Denizyolu Taşımacılığının Yeri ve Önemi” başlıklı konuşmasını yapmıştır.

İkinci günün son davetli konuşmacısı Pazarlama ve Marka Yöneticisi Fatih Erol “İletişimin Gücü” başlıklı sunumunu yapmıştır.

Düzenlenen Zirveye Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Kamu kurum ve kuruluşu amirleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Yüksekokul öğrencileriyle birlikte Zirve’yi düzenleyen Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Cemile Çelik; yoğun emekler ve sınırlı imkânlarla düzenlenen bu zirvenin bir ekip işi olduğunu belirterek zirve organizasyonunda emeği geçen öğrencilerden; Eren Yakut, Feyzullah Akça, Abdulsamet Alınmış, Gözde İnan, Zülküf Tekin, Uğur Önal, Dilan Kılın, Mürüvvet Topsakal, Tansu Koyuncu, Ertuğrul Gencer, Sude Kaplan, Doğanur Turan, Medine Ulu, Umutcan Özer, İbrahim Ercan, Gamzenur Özer, Ardahan Karadağ ile başta Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu sekreteri Serdar Dölek olmak üzere destek veren müdür yardımcıları Öğr.Gör.Dr.Murat Kurtlar ve Öğr.Gör. Vedia Bennu Gilan, Arş.Gör.Seçil Özen ve bölüm başkanı tüm akademik ve idari personel ile birlikte vermiş oldukları desteklerden ötürü sponsorlara teşekkürlerini ifade etti.

Zirvede katılımcılara ve sponsorlara teşekkür belgesi ve plaketler takdim edildi. Önümüzde yıllarda da bu etkinliğin geliştirilerek sürdürülebilmesi adına çalışmaların devam edeceği belirtildi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin