GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-05-2022 19:13   Güncelleme : 16-05-2022 19:21

Bayramda Kaybolduktan 12 Gün Sonra Ölü Bulunan Mahmut Saat Toprağa Verildi

Tömük'te bayramın ikinci günü kaybolan 54 yaşındaki Mahmut Saat'in 12 gün sonra bulunan cansız bedeni otopsi sonrası toprağa verildi.

Bayramda Kaybolduktan 12 Gün Sonra Ölü Bulunan Mahmut Saat Toprağa Verildi

Öte yandan şüpheli ölüm olayıyla ilgili jandarma ekiplerinin geniş kapsamlı soruşturma yürüttüğü öğrenildi. 

Olay, Ramazan Bayramı'nın ikinci günü olan 3 Mayıs Salı günü meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Erdemli ilçesine bağlı Tömük Merkez Mahallesi 20. Sokakta ikamet eden Fadime (71) ve Mustafa Saat (84) çiftinin 5 çocuğundan en büyüğü olan 54 yaşındaki Mahmut, evden çıkarak kayıplara karıştı. Aile, bekar olan oğullarından uzun süre haber alamayınca durumu önce yakınlarına ardından da jandarma ekiplerine haber verdi.

Hem mahalleli hem de ekipler tarafından arama yapılmasına rağmen Saat'ten bir haber alınamadı. 14 Mayıs günü akşam saatlerinde ilçeye bağlı Hacıalanı yaylasının yerleşim alanına yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta ormanlık alan da hayvanlarını güden çoban bir cesetle karşılaştı. Cesedi gören çoban durumu muhtara bildirerek jandarmaya haber verdi. Olay yerine giden ekipler, inceleme yapmasının ardından cenaze önce Erdemli Devlet Hastanesi morguna ardından da otopsi için adli tıpa gönderildi.

Şahsın Mahmut Saat olduğu hem teşhis hem de tespitle kesinlik kazanırken otopsi sonrası cenazesi ilçeye gönderildi.

Tömük Yeşildere Mezarlığı'na kılınan cenaze namazının ardından Saat'in cenazesi toprağa verildi. Aile ve yakınlarının katıldığı cenaze töreninde baba Mustafa ve anne Fadime Saat gözyaşı döktü.

Öte yandan olayın şüpheli olması nedeniyle ise jandarma ekipleri tarafından soruşturmanın yürütüldüğü öğrenildi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin