GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-05-2022 17:06   Güncelleme : 16-05-2022 17:49

Erdemli Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulundan Örnek Etkinlik

Erdemli Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu öğrencileri ‘Hareketli Yaşam Bisiklet Turu ile Yeterli ve Doğru Beslenme Etkinliği’ kapsamında pedal çevirerek örnek bir etkinliğe imza attılar.

Erdemli Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulundan Örnek Etkinlik

Erdemli Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu öğrencileri etkinlik kapsamında Kargıpınarı Mahallesinden bulunan okuldan hareket ederek sırasıyla Tömük Mahallesi, Arpaçbahşiş Mahallesi, Arpaçbahşiş Atatürk İlkokulu/Ortaokulu’na kadar pedal çevirdi ve aynı güzargahtan geriye okullarına döndüler.

Okul Müdürü Halil Özkol etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Sabah 08.30-09.00 saatleri arasında bisiklet turuna katılacak altmış iki öğrenci, dört öğretmen ve bir yöneticiye ilçe jandarma trafik görevlileri tarafından eğitim verildi.

Akabinde, bisiklet turu hazırlıkları yapılıp güvenlik tedbirleri alındıktan sonra yola çıkıldı.

Tömük, Arpaçbahşiş Mahallelerinden geçilerek dinlenme yeri olarak bize ev sahipliği yapan Arpaçbahşiş Atatürk İlkokulu /Ortaokuluna ulaşıldı.

Dinlenme ve ihtiyaç molasından sonra aynı güzergahtan geri dönüldü. Yaklaşık 20-25  kilometre arasında pedal çevrildi. 5, 6,7, 8. Sınıf kademelerinden öğrenciler tura katıldı.

Sonra 12.30 gibi öğrenci velilerimizin hazırladığı ev yapımı sağlıklı yiyeceklerden meydana gelen yeterli ve doğru beslenme etkinliğimizi öğretmenlerimizin rehberliğinde gerçekleştirdik.

Bu etkinliğin gerçekleşmesinde bize katkı sunan başta Erdemli İlçe Jandarma Komutanlığının güzide personellerine, şemsiye(gölgelik) desteği veren Erdemli Belediyesine, haber yapan Erdemli Haber Ajansına, emek veren öğretmenlere-bizi yalnız bırakmayan okul aile birliği başkanımıza/velilerimize- tura katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin