GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-05-2022 12:22

Kayıp Mahmut Saat’in Cansız Bedeni Bulundu

Tömük’te bayramın ikinci gün kayıp olan ve her yerde aranan 54 yaşındaki Mahmut Saat'in cansız bedeni bulundu.

Kayıp Mahmut Saat’in Cansız Bedeni Bulundu

Olay, 3 Mayıs Salı günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Erdemli ilçesine bağlı Tömük Merkez Mahallesi 20. Sokakta ikamet eden Fadime (71) ve Mustafa Saat (84) çiftinin 5 çocuğundan en büyüğü olan 54 yaşındaki Mahmut, evden çıkarak kayıplara karıştı.
Aile, bekar olan oğullarından uzun süre haber alamayınca durumu önce yakınlarına ardından da jandarma ekiplerine haber verdi. Hem mahalleli hem de ekipler tarafından arama yapılmasına rağmen Saat'ten bir haber alınamadı.  Dün akşam üzeri ise ilçeye bağlı Hacıalanı yaylasının yerleşim alanına  yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta ormanlık alan da hayvanlarını güden çoban bir cesetle karşılaştı.

Cesedi gören çoban durumu muhtara bildirerek jandarmaya haber verdi. Olay yerine giden ekipler, inceleme yapmasının ardından cenaze Erdemli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Ölen şahsın Mahmut Saat olma ihtimaline karşı yakınlarına da haber verildi. Olay yerine gelen yakınlardan kardeş Yılmaz, çorap ve pantolonundan cenazenin kardeşine ait olduğunu teşhis etti. Savcının ve ekiplerin ön incelemesi sonrası Saat'in cansız bedeni  kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için adli tıpa sevk edildi. 

  Evinden yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta  cansız bedeni bulunan Saat'in ölümüyle ilgili tüm ayrıntıların ortaya çıkarılması için jandarma ekiplerinin geniş çaplı soruşturma yürüttüğü bildirildi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin