GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-05-2022 19:20   Güncelleme : 09-05-2022 20:10

Erdemli Hafızlarına Sahip Çıkıyor, Geleneksel İyilik Kermesi Başladı

Erdemli Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Erdemli Şubesi tarafından Hafızlık Merkezleri, Aşevi ile 4-6 Yaş Kur'an Kursları yararına kermes yapılan törenle bugün başladı. Pazar gününe kadar devam edecek olan kermese Erdemli'lilerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Erdemli Hafızlarına Sahip Çıkıyor, Geleneksel İyilik Kermesi Başladı

Merkez mahallesi Türbe Caddesi Keçili park karşısındaki otoparkta düzenlenen Kermese Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Cumhuriyet Başsavcısı Yaşar Özkan, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, Ardahan İl Müftüsü Dr. Hayri Erenay, Mersin Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Murat Yakar, AK Parti ilçe Başkanı Serdal Kaya, MHP İlçe Başkanı Fatih Serin, Saadet Partisi İlçe Başkanı Nurbaki Şahin.  İlçe Jandarma Komutan Vekili Üsteğmen Mustafa Akgül, Emniyet Müdürü Mahmut Duru, Oda Başkanları, STK temsilcileri, daire amirleri, vatandaşlar ve din görevlileri katıldı.

Kermesin açılışında konuşan ilçe Kaymakamı Avni Kula, ilçe müftülüğü bünyesindeki aşevinden günde 80 ihtiyaç sahibi ile yüzlerce öğrenciye yemek ulaştırıldığını söyledi.

İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve Erdemli Müftüsü Hasan Küçük günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Konuşmalardan sonra yapılan dua sonrası kermesin açılışı yapıldı. İki eser için açık artırma gerçekleştirildi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin