EĞİTİM
Giriş Tarihi : 29-04-2022 16:19   Güncelleme : 30-04-2022 15:54

Ağaçlar Kitap Açtı

Mersin’in Erdemli ilçesinde, Sultan Akın İlkokulu öğrencileri, öğretmen ve idarecilerin desteğiyle okumaya dikkat çekmek amacıyla "Ağaçlar kitap açtı" etkinliği düzenledi.

Ağaçlar Kitap Açtı

Okul binasının  yanında yer alan Rıfat Cüceloğlu Parkı içindeki  tüm ağaçlar ile kamelyalara kitaplar asan öğrenciler daha sonra velilerin de katılımı ile okuma etkinliği gerçekleştirdi. Çocuklar etkinlikte hem eğlendi hem de kitap okuyarak güzel bir gün geçirdi. Etkinliğe Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'da katılarak diğer protokol üyeleri ile kurdele kesip açılış yaptı.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Erdemli Milli Eğitim Müdür Yusuf Açıkyörük,  bakanlığın başlatmış olduğu kütüphanesiz okul kalmasın projesi kapsamında öğrencilerde okuma alışkanlığını arttırmak, onlara okumayı sevdirmek için farklı etkinlikler yaptıklarını söyledi.

Sultan Akın İlkokulu bahçesinde yaptığımız etkinlikte de hem okuma alışkanlığı kazanılmasıyla ilgili çocuklara bir etkinlik yapmak, hem velilerde okuma alışkanlığına dikkat çekmek hem de kütüphanelere evde okumadığımız, okunmuş evde duran kitaplarımızı kütüphanelerimize kazandırmak istediklerini kaydeden Açıkyörük şöyle konuştu:

‘’Burada sizlerde görüyorsunuz çocuklarımız ağaçlarda kitaplar asılı, o kitapları alıp okuyabilecekler. Biz bunu biraz daha geliştirip burası velilerimizin bekleme alanı olduğu için velilerinde okumasını sağlamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda velilerimizden okullarımıza kitap desteği bekliyoruz."

Bin 200 öğrencileri olduğunu belirten Okul Müdür Fatih Öngeli ise bin 200 öğrenciyle bu güzel etkinliği gerçekleştirdiklerini belirtti. Öngeli, ‘’Okumaya dikkat çekmek, okul kütüphanelerini zenginleştirmek ve toplumda okumanın güzel olduğunu göstermek amacıyla bu etkinliğimiz arkadaşlarımızla yaptık" diye konuştu.

Güzel bir etkinlik yaptıklarını belirten öğrenciler de mutluluklarını aktarırken, kitap okumayı sevdiklerini ve herkesin okuması gerektiğini kaydettiler.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin