GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 17:20

Binlerce Öğrenci İftar Sofrasında Buluştu

On bir ayın sultanı Ramazan’ın coşkusu hep birlikte yaşanıyor, binlerce öğrenci sofralarda buluşuyor. Mersin Erdemli’de İlçe Müftülüğü tarafından yurtlarda kalan öğrencilere yönelik iftar programı düzenlendi.

Binlerce Öğrenci İftar Sofrasında Buluştu

Erdemli Belediyesi Dr. Devlet Bahçeli Meydanı’nda düzenlenen iftar sofrasına katılım yoğundu. Erdemli İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen iftar sofrasına yurtlarda kalan 2 binin üzerinde Lise ve Üniversiteli öğrencisi katıldı.

Erdemli İlçe Müftülüğü’nün düzenlediği iftar programına Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli  İlçe Müftüsü  Hasan Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Emekli Din Görevlileri, Okul ve Yurt Müdürleri’nin yanı sıra binlerce öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

İftar programı, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından okunan ezanla birlikte topluca oruçlar açıldı.

İftar programında öğrencilerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getiren Erdemli İlçe Müftüsü Hasan Küçük,”Kıymetli kardeşlerim, genç dostlarım, genç arkadaşlarım. Bizler abileriniz olarak, velileriniz olarak, öğretmenleriniz olarak, hocalarınız olarak, maddi ve manevi sizin yetişmeniz, gelişmeniz milletimize, memleketimize hizmet etmeniz için elimizden ne geliyorsa ardına koymadan inşallah yapacağız” diye konuştu.

Öğrenciler için böyle bir iftar programı düzenlendiği için mutlu olduğunu ifade eden öğrenci Ayşegül Arslan, “Bence çok güzel, sık sık yapılmalı. Herkesin bir arada olması bence iftarın daha güzel, neşelendiriyor. Çok teşekkür ederiz, Allah sizden razı olsun” diye konuştu.

Kalabalık bir şekilde iftar yaptığı için mutlu olduğunu ifade eden öğrenci Zehra Aksay, “Değişiklik oldu bizim için, güzel bir şey hep birlikte geldik.

Arkadaşlarıyla birlikte iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden öğrenci Gökhan Doğru, “Arkadaşlarımla iftar yaptığım için mutluyum. İftar programı hazırladıkları için onlara teşekkür ederim” diye konuştu.

Yurtta kalan öğrencilerin düşünülerek bir iftar programı düzenleyenlere teşekkürlerini ileten öğrenci Harun Önder Uysaloğlu, ”Güzel bir program, yatılı olan öğrencilere ilgiyi yüksek tutmuşlar bence. Hepsinden Allah razı olsun” diye konuştu.

Öte yandan iftar programı duaların ardından sona erdi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin