GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-04-2022 15:38

Hırsızlar Ne Görürse Çalıyor, Vatandaş Hayretler İçinde

Son günlerde artan hırsızlık olayları ve çalınan eşyalar vatandaşları hayretler içerisinde bırakıyor.

Hırsızlar Ne Görürse Çalıyor, Vatandaş Hayretler İçinde

Erdemli’de vatandaşları özellikle bahçede ve serada kullandıkları malzemelerin çalınmasının artması üzerine vatandaşlar, ‘Hırsızlar hiçbir ayrım gözetmeden ne bulurlarsa götürüyorlar, yetkililerimizin gerekli önlemi almalarını istiyoruz’ dediler.

Bunun yanısıra Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri otoyol kenarında kullanılan galvanizli boru ve fens tellerini çalan (1) şüpheli şahsı yakaladı.

Akdeniz ilçesi Hebilli Mahallesinde otoyol kenarında kullanılan galvanizli boru ve fens tellerinin çalınması üzerine şüpheli şahsı yakalamak amacıyla geniş çaplı araştırma başlatan Jandarma ekipleri yaptığı araştırmalar sonucunda hırsızlık olayında kullanılan şüpheli bir aracı tespit etti.

Şüpheli aracı ve hırsızlık olayını gerçekleştiren şahsı yakalamak için operasyon icra eden ekipler; hırsızlık şüphelisi aracı otoyola yakın bir bölgede seyir halinde iken durdurarak araç sürücüsünü gözaltına aldı.

Yakalanan araçta arama yapan ekipler otoyoldan sökülerek çalınan (36) adet metal boru ile (5) top fens telini bularak el koydu.

Hırsızlık şüphelisi olarak gözaltına alınan şahıs işlemleri tamamlanmak üzere Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin