GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-04-2022 17:01

ESOB’un Ahi Sofrası Esnaf Ve Bürokratları Buluşturdu

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Ramazan ayı münasebetiyle Erdemli Öğretmenevinde ahilik sofrası kurdu. Tarsus’tan sonra Erdemli’de ikincisinin kurulduğu Ahilik sofrasına Erdemli ve Tömük’te kurulu meslek odası başkan ve yöneticileri tam kadro katılarak birlik ve beraberlik örneği sergiledi.

ESOB’un Ahi Sofrası Esnaf Ve Bürokratları Buluşturdu

Erdemli Öğretmenevinde verilen iftar davetine Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinasyon Başkanı Vedat Uzunbağ, Erdemli Belediye Başkan Yardımcıları Niyazi Yıldız, Mehmet Topçu, Erdemli Ziraat Odası Meclis Başkanı Aşkın Şahin, İlçe Müftü Vekili Muhammed Devlet, Erdemli Milli Eğitim Müdür vekili Niyazi Gürgan. Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Kurt, Erdemli Garnizon Komutan Yardımcısı Jandarma Üsteğmen Mustafa Akgül, Vergi Dairesi Müdürü Mevlüt Altıntaş, Sanayi Sitesi Kooperatif başkanı Ali Öngel.

 Mersin Kahveciler Odası Başkanı Nihat Dağdelen, Mersin Berberler Odası Başkanı Doğan Gündüz, Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Abdulhalim Batur, Mersin Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Hüseyin Yalın, Erdemli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Metik ve yönetim kurulu üyeleri, Tömük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı ve ESOB Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri. Erdemli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Güler ve yönetim kurulu üyeleri, Erdemli Spor Kulübü Başkanı Mehmet Morgül, kamu kurumun diğer temsilcileri ile çok sayıda esnaf ve sanatkarlar katıldı.

İftar davetinin açılış konuşmasını yapan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer,  Ahi geleneğinden gelen esnaf ve sanatkarların kurulan iftar davetlerinde birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğini sergilediğini belirtti.

İftar davetlerinin esnafın sofrasını paylaştığı, gönül zenginliğini arttırdığı etkinlikler olduğunu kaydeden Başkan Dinçer, “Bugün siz oda başkanları ve yöneticilerimizi kamu kurum temsilcileriyle dayanışmalarını kaynaşmalarını sağlamak amacıyla kurduğumuz iftar soframıza tüm oda başkanlarımız ve yöneticilerimiz katılımlarıyla bizlere güç verdiler. Sergilediğiniz bu birliktelik ve dayanışma için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Dinçer konuşmasında sözlerine şöyle devam etti: “Kurulan iftar davetlerindeki amacımız esnaf ve sanatkarlarımız ile ilçe bürokratlarımızı bir araya getirerek tanışıp kaynaşmalarını sağlamak. Hepimiz biliyoruz ki ramazanda kurulan iftar sofraları, birliğin dirliğin, beraberliğin ve paylaşmanın en anlamlı örneğidir. Ramazan ayının bereketi ile soframızı paylaşan başta sayın kaymakamımız, olmak üzere tüm katılımcılar ile oda başkanlarıma, yönetim kurulu üyelerine ve esnaf sanatkârlarımıza teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

ESOB Yönetim Kurulu Üyesi Erdemli Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Erdoğan da yaptığı kısa konuşmada, davete icebet eden herkese teşekkür etti. ESOB’un Tarsus’tan sonra ikinci Ahi sofrasını Erdemli ilçesinde açmasının da önemli olduğunu dile getirdi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin