SPOR
Giriş Tarihi : 07-04-2022 18:01

Havalı ve Ateşli Silahlar Bütün Dallar Türkiye Şampiyonası Başladı

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu’nun 2022 Yılı Faaliyet Programında yer alan ‘’Ateşli Silahlar Bütün Dallar Türkiye Şampiyonası’’ 6-12 tarihleri arasında Mersin’in Erdemli ilçesindeki Atış poligonunda resmi antrenmanlarla başladı.

Havalı ve Ateşli Silahlar Bütün Dallar Türkiye Şampiyonası Başladı

Federasyon Teknik Kurul Başkanı Zeki Altıntaş, sezonun ilk ateşli silahlar şampiyonasına 18 ilden katılan 40 kulüpten toplam 304 sporcunun katıldığını söyledi.

Şampiyonaya tabanca 25 metre dalında büyük bayanlar, büyük erkekler, genç erkek katılırken, 50 metre tüfek dalında ise büyük erkek ve bayanlar, genç erkek ve bayanlar ile yıldızlar A erkek ve bayanların katılacağını belirten Altıntaş,  gazetecilere şampiyona ile ilgili açıklamada bulundu.

Pandemi ve ekonomik zorluklardan kaynaklı birçok kulübün yarışmaya katılamadığını belirten Altıntaş, yarışmada baraj puanını aşan sporcuların milli takımda görev alacağını milli takımda olan sporcuların da bu vesile ile antrenmanlarını daha da sıklaştırmış olacağını kaydetti.

Rusya’da Ağustos ayında yapılması gereken Avrupa şampiyonasının, Rusya-Ukrayna savaşı nedeni ile Polonya’ya kaydırıldığını vurgulayan Altıntaş, Avrupa şampiyonasının ardından Ekim ayında Mısır’da dünya şampiyonasına katılacaklarını ve buralarda milli takım sporcularının Türkiye’yi  en iyi şekilde temsil edeceğini ifade etti.

Tüm Dallar Türkiye Şampiyonasında ateşli silahlar yatarak tüfek atış, 3X20 (Yatarak, çökerek ve ayakta atışlar), tabanca dalında, çabuk ve yavaş çabuk tabanca, Rapit tabanca dallarında yarışacaklar.  

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin