Bu Tesis Erdemli İçin Büyük Bir Nimet
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu Tesis Erdemli İçin Büyük Bir Nimet

Türkiye Atıcılık Federasyonundan Erdemli Kaymakamına ziyaret

Bu Tesis Erdemli İçin Büyük Bir Nimet
Bu içerik 2376 kez okundu.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk’a nezaket ziyaretinde bulundu.Arman günün anısına Kaymakam Pamuk’a atıcılığı simgeleyen plaket takdim ederek, Atış Poligonunda gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonasını izlemeye davet etti.

Atıcılık Federasyonu yönetim kurulunu makamında kabul eden kaymakam Pamuk, böyle bir tesisin Erdemli ilçesinde bulunmasının büyük kazanç olduğunu söyledi.

Pamuk, “Bu tesis  atıcılıkta milli takıma yeni sporcuların  yetiştirilmesinde  önemli görevler üstlenirken aynı zamanda da ilçenin hem yurt içinde hem de yurt dışında tanınmasına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bildiğimiz kadarı ile bu tesis Balkanlarda, Orta Doğuda ve Avrupa’nın birçok ülkesinde yok. Böylesine güzel tesisten tüm insanlarımızın istifade etmesini sağlamak ilçemizden de Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonları çıkartmamız gerekir. Kamuoyunda elit kesim sporu olarak lanse edilse de Atıcılık sporu ata sporumuzdur bu sporun hızla geliştirilmesi ve daha fazla milli sporcular yetiştirilmesi gerekir’’ dedi.

Türkiye Atıcılık Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman ise, Akdeniz Oyunları kapsamında ilçeye kazandırılan Atış Poligonunda 2018 yılından itibaren en az 12 ülkenin katıldığı uluslar arası şampiyonayı Erdemliye alarak burada yapılması çalışması yaptıklarını bunu da geleneksel hale getirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Uluslar arası müsabakada ilk yıllarda katılım belki az olacaktır ancak ileriki yıllarda bu rakamın üstüne çıkma durumu da olasıdır diyen Arman şöyle konuştu:

‘’Kuzey ülkeleri iklim şartları nedeni ile nisan ayı sonuna kadar özellikle açık alanda yapılan Trap Skeet dallarında atış yapamazken bizler burada Aralık-Ocak aylarında çok rahat antrenmanlarımızı yapıp yarışmalar yapabiliyoruz. Bu avantajı iyi kullanmak istiyoruz’’ diye konuştu.

erdemli ajans erdemli atış poligonu kaymakam
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Özsu'dan Hilal'e Yıldız Ol Çağrısı
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Kocahasanlı'da İki Çocuğuyla Denize Giren Adam Boğuldu
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Doğaner’de Sarı Basın Kartını Aldı
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu
Hizmetin Adı Mükerrem Tollu