EKONOMİ
Giriş Tarihi : 04-04-2022 14:08

Erdemli Protokolü İlk İftarı Şehit Ve Gazi Aileleriyle Yaptı

Erdemli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti Ramazan ayı dolayısı ile iftar yemeği verdi. Erdemli Belediyesi Kongre Merkezinde verilen ilk yemeğe şehit aileleri ile gaziler ve yakınları katıldı.

Erdemli Protokolü İlk İftarı Şehit Ve Gazi Aileleriyle Yaptı

Yemekte konuşan Erdemli Kaymakamı Avni Kula, ‘’Başı rahmet olan Mübarek Ramazan ayının ilk iftarında bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerle bu mübarek ayın rahmet vakitlerini paylaşma bahtiyarlığını bahşeden Allah’a şükrediyorum’’ dedi.

Dinimizde mertebelerin/rütbelerin en yücesi şehitliktir. Çünkü şehit; din ü devlet, mülk ü millet uğrunda bedenlerini düşman mermilerine siper ederek Allah’ın lütuflarına mazhar olmuştur diyen Kula şöyle konuştu:

‘’Nitekim bizler: “Allah yolunda öldürülenler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz.” Ayetine binaen, şehitlerin bizim bilemeyeceğimiz bir boyutta yaşadıklarına, Allah’ın rıza ve rızıklarına mazhar olduklarına inanırız.

Ebetteki bir yakınımızı kaybettiğimizde üzülürüz. Ateş düştüğü yeri yakar. Ama dinimizde şehitlerin geride kalanları için teselli olacak birçok müjdeler verilmiştir. “Şehit cennettedir” (Ebu Dâvud, Cihad, 25) buyuran Peygamber Efendimiz bu müjdelerin birini şöyle dillendirir: “Hiç kimse cennete girdikten sonra bütün dünyaya sahip olsa bile tekrar dünyaya dönmek istemez. Yalnız şehitler, kendilerine verilen nimetler sebebiyle dünyaya dönüp, on defa şehit olmayı arzu ederler.”

Ramazan ayının bu ilk iftarını bizimle paylaştığınız, soframızı şereflendirdiğiniz için sizlere bir daha teşekkür ederken; milleti, vatanı ve devleti için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle yâd ediyorum diyen kaymakam Kula şöyle konuştu:

‘’Vatanımızı, mukaddesatımızı canları pahasına savunan ve bu uğurda yaralanan gazilerimize şükranlarımı ifade ediyor, ahirete irtihal eden gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Ramazan ayınızı kutlar tutacağınız oruçların, yapacağınız ibadetlerin Allah katında makbul olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ederim. Teşriflerinizden dolayı tekrar teşekkür ederim. Hayırlı Ramazanlar; sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.’’

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin