GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-04-2022 17:55   Güncelleme : 01-04-2022 18:01

Erdemli Sahillerinde Ölü Deniz Anası Temizliği

Mersin’in Erdemli ilçesi sahillerine vuran ölü denizanaları belediye ekipleri tarafından toplanıldı.

Erdemli Sahillerinde Ölü Deniz Anası Temizliği

Erdemli Belediye Başkan Yardımcısı Abdülkadir Altunçiçek, Erdemli sahillerine çok sayıda vuran ölü denizanalarının temizlik ekipleri tarafından temizlendiğini söyledi.

Altunçiçek, denizanalarının Süveyş kanalından geçen gemiler kanalıyla sıcak bölgelere geldiklerini tahmin ettiklerini belirterek gazetecilere açıklamada bulundu.

Altunçiçek, ‘’Vatandaşlarımız sahillere ölü olarak vuran ya da deniz kıyısına gezinen denizanalarına kesinlikle dokumayıp belediye görevlilerine haber versinler ekiplerimiz gerekli temizliği yapacaktır’’ dedi.

Sahile vuran ölü denizanalarının sıcaklarla birlikte ılıman bölgelere yiyecek bulmak amacıyla akın ettiğini kaydeden Altunçiçek şöyle konuştu:

‘’Denizanalarının Süveyş kanalından geçen gemilerle Akdeniz’e geldiğini ve havaların ısınmasıyla yiyecek bulmak için sahillere  kadar geldiklerini tahmin etmekteyiz. Deniz anaları konusunda ilgili makamlarla yaptığımız görüşmelerde  bu sezonda sahile vurmalarının normal olduğunu bildirdiler. Biz de vatandaşlarımız korkmasın diye sahillerimizde temizlik yaparak gerekli tedbirleri alıyoruz. Vatandaşlarımız denizanasını gördüklerinden merak edip çıplak elle bakmasınlar çünkü bu yaratıklar zehirlidir. Denizanaları görüldüğü zaman belediyeye bildirilmesini istiyoruz.’’

Erdemli Belediyesi temizlik ekipleri sahilde ölü denizanası temizliği yapmayı sürdürdüğü bildirildi.

 

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin