Türkiye'nin En İyi Atıcıları Erdemli'de Yarışıyor
Advert
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıTürkiye'nin En İyi Atıcıları Erdemli'de Yarışıyor

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu (TAAF) Başkanı Ufuk Arman, 2017 yılının ilk Havalı Silahlar 10 metre Türkiye şampiyonasına Akdeniz Oyunları kapsamında kazandırılan ‘’Erdemli Atış Poligonunda’’ resmi antrenmanla başlanıldığını söyledi.

Türkiye'nin En İyi Atıcıları Erdemli'de Yarışıyor
Bu içerik 2765 kez okundu.

Beraberinde federasyon as başkanlarıyla birlikte atış poligonunda incelemelerde bulunan Arman, gazetecilere yaptığı açıklamada, 26-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonasına 30 ilden 80 kulüp bazında toplam 430 sporcunun katıldığını belirtti. Arman bu rakamın iyi bir sayı olduğunu belirterek, ‘’Yarışmada dereceye girenler müsabaka sonrasında  Mart ayının başında Slovenya’da yapılacak olan havalı silahlar Avrupa Şampiyonasına katılacak. Mayıs ayında ise Azerbaycan’da  İslam Ülkeleri Dayanışma Oyunları müsabakaları gerçekleştirilecek oyunlara katılacağız. Daha sonra da Milli Takıma eleman seçeceğiz’’ dedi.

Yılın ilk müsabakası olmasına rağmen ilginin beklenilenden daha fazla olduğunu kaydeden Arman, bu sezonun iyi geçeceğini gösterdiğini vurgulayarak yarışmalarda iyi dereceler de çıkarsa daha mutlu olacaklarını belirtti.

Atıcılık sporuna daha fazla yetenekleri kazandırmak için yeni projeler başlatacaklarını dile getiren Arman, ‘’Gençlerimizi ata sporumuz olan Atıcılık’a yönlendirmek için malzeme ve tesis desteği vereceğiz. Antrenör ve eğitim kadrolarını güçlendireceğiz. Gençlerimiz milli takımlarımızda yarışacak  gelecek vaat eden çocuklarımız. Eskiden yıldız kategorimiz vardı şimdi miniklerde de yani 10 yaşındaki çocuğumuzu da yarışmalara sokacağız’’ diye belirtti.

Sporcu kurulu oluşturuldu

Federasyon olarak kurullara sporcu kurullarını da eklediklerini dile getiren Arman, sporcuların kendi adaylarını belirleyerek branşlarda  kendi kurullarını oluşturacaklarını kaydederek, şöyle konuştu:


‘’Türkiye’de ilk defa bir Federasyon sporcular tarafından seçilmiş sporcu kurulu kurmaya karar verdi. Bunu da ilk kez Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu  olarak biz gerçekleştiriyoruz. Sporcular arasında 4 branşta 2 şer kişi olmak üzere 8 kişiden oluşan bir sporcu kurulu kurmaya karar verdik. Sporcu kurulunda 5 yıllık lisansı olması, disiplin cezası olmaması ve 18 yaşını tamamlamış olması gerekiyor. İlk defa Erdemli’deki şampiyonada seçilecek olan sporcu kurulu olacak. Genç sporcularımız kendi arasından seçmiş olduğu kurul başkanı vasıtası ile yönetim kurulumuza katılma ve sporcu ile ilgili istek ve temennilerini bildirebilecekler.’’.

erdemli ajans atış poligonu ufuk arman cevdet ünüvar
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
TEMA Vakfı’ndan siyasete ekolojik çağrı
Keçeden Şal Yaptılar
Keçeden Şal Yaptılar
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Koşar: “Herşey İyi olacak”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”
Bakan Soylu, “Türk Bayrağını Kandil’e Dikeceğiz”