EKONOMİ
Giriş Tarihi : 31-03-2022 15:45

Erdemli’de Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Düzenlendi

Mersin’in Erdemli ilçesinde bağımlılıkla mücadele kapsamında çalıştay düzenlendi.

Erdemli’de Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Düzenlendi

Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi konferans salonunda bağımlılıkla mücadele kapsamında kaymakam Avnu Kula başkanlığında düzenlenen çalıştaya ilçedeki tüm kamu kurum kuruluşlarının müdürleri, ilgili birimler, STK temsilcileri, dernekler ve vatandaşlar katıldı.

2 gün devam edecek çalıştayın ilk gününde tütün ve alkol bağımlılıkları ile ilgili bilgiler verilerek, katılımcılardan da görüş alındı. Bağımlılık ve mücadele ile ilgili  sunumların aktarılmasının ardından tedavi yöntemleri aktarıldı.

 Çalıştay hakkında bilgi veren Kaymakam Avni Kula, ‘’Sağlık Bakanlığı koordinesinde bağımlılıkla mücadele çalıştayı yapıyoruz. Çalıştaya toplumumuzun herkesimden arkadaşları davet ederek, herkesin görüşünü almayı planladık.Herkesin görüşünü alacağız. Kayıt altına alıp bakanlığa bildireceğiz. Çünkü bir kişinin bağımlı olması tüm aileyi etkiliyor.Birinin göremediğini bir başkası fark edebiliyor” dedi.

Çalıştay kapsamında yarın ise uyuşturucu ve teknoloji gibi davranışsal bağımlılıklarla mücadele konusunun ele alınacağı bildirildi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin