GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-03-2022 19:37

Erdemli’de 45 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü, Dünya Ormancılık Günü etkinlikleri kapsamında Şehit Uzman Kıdemli Çavuş Recep Ateş anısına oluşturulan 35 hektar alana 45 bin fidan dikimi yaptıklarını bildirildi.

Erdemli’de 45 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Erdemli Kaymakamı Avni Kula ve Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay, Erhan Erdoğan, Emniyet Müdürü Mahmut Duru ve İşletme Müdürü Murat Körlü öğrencilerle birlikte fidan dikti.

İlçeye bağlı Kösbucağı Mahallesinde Şehit Uzman Kıdemli Çavuş Recep Ateş anısına oluşturulan 35 hektar alana dünya ormancılık günü dolayısı ile düzenlenen etkinlikte konuşan Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü, dünya ormancılık haftası etkinlikleri kapsamında ilçeye bağlı Kösbucağı mahallesinde yangına dayanıklı harnup, servi, yemiş inciri ve kızılçam fidanı dikeceklerini söyledi.

Tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi ilçemiz Erdemli’ de de fidan dikimi yapıyoruz diyen İşletme Müdürü Murat Körlü, ‘’Kösbucağı Mahallemizde oluşturulan Şehit Uzman Kıdemli Çavuş Recep Ateş anısına oluşturulan 35 hektar alana 45 bin fidan dikiyoruz. Yol kenarlarına incir, keçiboynuzu (harnup) dikilirken iç kesimlere de kızılçam dikiyoruz. Yüksek enerji hatlarının geçtiği noktalara da biberiye, ve korunga dikerek bölge insanına da ekonomik katkı sağlamış oluyoruz.  Geçmişte ecdadımız bizlere nasıl bu toprakları teslim ettiyse bizler de gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmak istiyoruz . Şunu unutmayalım ki ormanlar olmaz ise vatan olmaz ormanlar vatandır anlayışı ile hizmet ediyoruz’’ dedi.

Törene Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, TEMA temsilcisi Murat Başer, mahalle muhtarı Sadettin Demir, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Tören sonrası fidan dikimi gerçekleştirildi.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin