GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-03-2022 14:50

Polislerden Hırsızlara Geçit Yok

Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayış Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri yaptıkları etkin mücadele sonucunda 2022 yılının ilk iki ayında hırsızlık olaylarından her iki olaydan 1'ini aydınlattığı bildirildi.

Polislerden Hırsızlara Geçit Yok

Yapılan açıklamada şunları kaydedildi;

“Mersin Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin yapmış oldukları çalışmalar neticesinde;

İl Merkezimizde 2022 yılı 2 aylık sürede Evden, İşyerinden ve Otodan hırsızlık olaylarında aydınlanma oranları %50 seviyesine yükseltilerek olay sayıları % 20 oranında azaltılmış ve hırsızlık olaylarına karıştıkları tespit edilen 427 şüpheli yakalanarak Adli Mercilere sevk edilmiştir.

Mahallelerimizde görev yapan Çarşı ve Mahalle Bekçilerimizin geceleri aktif ve görünür olmaları hırsızlık olaylarını gerçekleştirecek şüpheli şahıslar için caydırıcı bir etken olmuş ve hırsızlık olaylarının azaltılmasında önemli rol oynamışlardır.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” .

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin