GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2022 18:58

DEBİ Akademi’den Muhteşem Çanakkale Zaferi Kutlaması

Kahraman Mehmetçiğin 107 yıl önce dünyanın en güçlü donanmalarına geçit vermeyerek yazdığı “Çanakkale Destanı”nın 107 yıllık haklı gururu, Debi Akademide bir kez daha yaşandı.

DEBİ Akademi’den Muhteşem Çanakkale Zaferi Kutlaması

Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Erdemli Kaymakamı Avni Kula, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük ve Erdemli halkının yoğun katılımıyla gerçekliştirilirken Debi Akademinin öğrencileri sahnede devleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende şiirler, tiyatro gösterileri, koro gibi birçok çalışmayla Erdemli halkı kahraman ordumuzun hikâyesini bir kez daha izleme imkânı buldu. Törende ayrıca Debi Akademi öğrencileri ve görsel sanatlar öğretmeninin hazırlamış olduğu “18 Mart Çanakkale Zaferi Sergisi” de konuklarla buluştu. Sergide öğrencilerin hazırlamış olduğu resimler, yazılar ve dönemi yansıtan kurgusal ögeler gibi birçok çalışma yer aldı. Tören sonunda ise “Mehmetçiğin Bir Öğünü” olan üzüm hoşafı da okul öncesi öğrencileri tarafından misafirlere ikram edildi.

Her Türk evladının gururla bahsedeceği bu ölümsüz zaferin yıldönümünde Debi Akademinin ev sahipliğiyle küçücük yüreklerden vatan aşkının yansıması izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümünde, bu toprakları bizlere vatan olarak emanet eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı bir kez daha şükranla anıyoruz. 107 yıl önce milletimiz şanlı bir destan yazarak, dönemin en modern ordularını Çanakkale'de dize getirmekle kalmamış, tarihin akışını da değiştirerek Kurtuluş Savaşı'na da ilham veren beraberlik ve mücadele ruhunun doğuşuna vesile olmuştur.

“Çanakkale geçilmez!” sözünü tarihin sayfalarına silinmez biçimde kazıyan yüz binlerce kahraman, bizler için hem bir gurur abidesi hem de vatanımıza karşı beslediğimiz sorumluluk duygusunun kaynağıdır. Çanakkale ruhu, ülkemiz ve milletimiz için çalışırken daima rehberimiz olacaktır. Bu duygularla, Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, bu vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimize rahmet diliyoruz.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin