GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2022 14:29

Türk Düşmanlarına ‘’Çanakkale Geçilmez’’ İ Bir kez Daha Anlatıldı

Çanakkale boğazını geçerek ülkemizi istila etmek isteyen düşmanlara 107 yıl sonra yeniden haykırarak ‘’Çanakkale geçilmez’’ denildi.

Türk Düşmanlarına ‘’Çanakkale Geçilmez’’ İ Bir kez Daha Anlatıldı

18 Mart Şehitler Günü ve şehitleri anma günü nedeni ile Dr. Devlet Bahçeli Meydanında tören düzenlendi. Tören Atatürk Anıtına Erdemli Kaymakamı Avni Kula ile Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun çelenk sunumu ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Erdemli Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Elif Uslu yaptı.

Bugün üzerinde özgürce yaşadığımız toprakları canları pahasına bizlere emanet eden şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz diyerek başlayan Uslu, şöyle konuştu:

‘’Üzerinde yaşadığımız toprakları canları pahasına fetheden ve bizlere yaşanacak ortamı hazırlayan şehit ve gazilerimiz bu cennet vatanın düşman eline geçmemesi için tarihte eşi benzeri görülmemiş bir mücadele başlattı.

Çanakkale savaşı tarihe unutulmaz bir damga vurmuş inancın  nasıl güçlü bir kale olduğunu, gösteren mücadelenin  zaferidir. Yurdun dört bir yanında canını veren omuz omuza vererek savaştığı tarihtir.

Çanakkale, milletin geleceği için kendi geleceğinden vazgeçmiş yüzbinlerin zaferidir. Çanakkale mehmetçiğin düşmana geçit vermemek için canını hiçe saydığı yerdir. Çanakkale dünya tarihine mal olmuş, bir kurtuluş destanı ile  kazanılan, tarihin seyrini değiştiren yerdir. Bu anlamlı günde, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve Çanakkale geçilmez diyen aziz şehitlerimizi minnetle anıyor, gazilerimize sağlık ve mutluluk diliyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz’’ dedi.

Dr. Devlet Bahçeli Meydanındaki törenin ardından belediye Kültür Merkezinde ikinci tören düzenlendi.

Törene kaymakam Avni Kula, belediye başkanı Mükerrem Tollu, Cumhuriyet Başsavcısı Yaşar Özkan, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Erhan Erdoğan, Mersin Muharip Gaziler Derneği Erdemli Temsilcisi Hamdi Taşyaran, gaziler, daire amirleri, vatandaşlar  ve öğrenciler katıldı.  Törende şiirler okundu temsili gösteriler sunuldu.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin