SPOR
Giriş Tarihi : 14-03-2022 18:33

Gençlere Atıcılık Sporunu Sevdirmeliyiz

Erdemli Avcılık Atıcılık Spor Kulübü Başkanı Halil Ünver, ‘’Gençlere ata sporumuz atıcılığı sevdirmek zorundayız ‘’dedi. Ünver, dernek olarak bu yıl ilk defa trap dalında kalabalık bir sporcu gurubu ile yarışmalara hazırlandıklarını söyledi.

Gençlere Atıcılık Sporunu Sevdirmeliyiz

Başkan Ünver, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu (TAAF) tarafından düzenlemiş olan olduğu müsabakaların yanı sıra bölgesel müsabakalara 8 ulusal müsabakalarda 2 olmak üzere toplam 10 büyük erkek, 2 kız ve 1 erkek olmak üzere 3 yıldız sporcu, genel toplamda ise 13 sporcu ile katılım gösterdiklerini belirtti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan kulüp başkanı Halil Ünver atıcılığın ata sporu olduğu ve bunu yaşatmak adına başta yıldızlar ve gençler olmak üzere bütün branşlarda sporcu yetiştirmek istediklerini kaydetti.

Ünver, Avrupa'nın en iyi poligonlarından birinin ilçemizde olmasının çok büyük bir nimet olduğunu insanımızın özellikle çocuklar ve gençlerimizin kötü alışkanlıklar edinmeden  sporla tanıştırılmaları gerektiğini vurgulayarak, ‘’Bu konuda kulüp olarak üstlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyoruz. Kulübümüzde 2 adet antrenör bulunuyor ve hem bu sporu öğretip hemde sporcuları öğretiyoruz’’ diye belirtti.

Kulüpte antrenör olarak görev yapan Sadık Mehmet Çiftçi ise  dünyada sporda ilginin kulüp sporlarından bireysel sporlara doğru kaydığını belirterek, ‘’İlçemizde mükemmel bir poligonun olduğunu hiç unutmayalım. Bizler gençlerimize ata sporumuz olan atıcılığı sevdirerek, ülkemize başarılı sporcular kazandırmak zorundayız. Tüm gençlerimizi ata sporumuz atıcılığa katılmaya davet ediyoruz’’ ifade etti.

Durhasan ŞahinDurhasan Şahin